Космічний зонд максимально наблизився до Меркурія
Спільна автоматична космічна місія Європейської космічної агенції (ESA) і Японського агентства аерокосмічних досліджень (JAXA) BepiColombo здійснила 8 січня шостий і останній гравітаційний проліт поблизу Меркурія.
Як передає Укрінформ, про це повідомила пресслужба місії у соцмережі Х.
«BepiColombo досягає максимальної близькості до Меркурія під час своєї шостої зустрічі з планетою. Зараз 07:58:52 (за київським часом), а космічний корабель знаходиться на відстані 295 км від поверхні планети», - йдеться у повідомленні.
За 5,5 годин до максимального наближення з Меркурієм, зонд зробив світлину південної частини планети на відстані 44 950 км.
Європейське космічне агентство зазначає, що BepiColombo перебуває вже понад шість років у восьмирічній подорожі на шляху до планети Меркурій.
Загалом зонд використає дев’ять прольотів (один біля Землі, два біля Венери та шість біля Меркурія), щоб допомогти собі вийти на орбіту навколо Меркурія наприкінці 2026 року.
Використовуючи це шосте наближення до маленької скелястої планети, камери BepiColombo та різноманітні наукові прилади досліджуватимуть поверхню Меркурія та його околиці.
Як повідомляв Укрінформ, BepiColombo, спільна автоматична космічна місія Європейської космічної агенції (ESA) і Японського агентства аерокосмічних досліджень (JAXA), здійснила свій третій із шести гравітаційних прольотів поблизу Меркурія, зробивши нові світлини.
Фото: BepiColombo/Х