Єврокомісія й уряд Словаччини домовилися продовжити дискусію з газових питань
Єврокомісія та уряд Словаччини створять спільну робочу групу високого рівня для обговорення технічних і політичних питань, що виникають у зв’язку із завершенням транзиту російського газу через Україну, та продовжать обговорення шляхів вирішення пов'язаних із цим проблем.
Як повідомляє Укрінформ, про це йдеться у спільній заяві єврокомісара з енергетики Дена Йоргенсена та прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо за підсумками двосторонньої зустрічі, яка відбулася сьогодні у Брюсселі.
«Ми мали добру та відриту дискусію щодо енергетичної ситуації та ширших проявів після завершення транзиту російського газу через Україну. Ми будемо продовжувати детальне обговорення цих питань, як на політичному, так і на технічному рівнях, між Словаччиною і Європейською комісією. У цьому контексті ми погодилися створити Робочу групу високого рівня для продовження (обговорення) та для визначення опцій на основі спільної оцінки ситуації, та для того, щоб побачити, як ЄС може допомогти», - йдеться у документі.
Як повідомлялося, 31 грудня завершилася дія транзитного контракту на транспортування російського газу до Європи через ГТС України. Ця подія викликала бурхливу реакцію прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо, який 27 грудня минулого року, після поїздки до Москви, пригрозив діями «у відповідь» на припинення Україною транзиту російського газу. Зокрема, такі погрози стосувалися припинення експорту в Україну електроенергії та «значного зменшення» підтримки для українських біженців на території Словаччини.
Офіційні представники Єврокомісії підтвердили, що припинення транзиту російського газу через Україну не стало для ЄС несподіваною подією та не вплинуло на енергетичну безпеку ЄС або його окремих країн-членів.