EASA закликав авіакомпанії ЄС не літати над європейською частиною Росії

Європейське агентство з авіаційної безпеки (EASA) оприлюднило рекомендацію для авіакомпаній не використовувати російський повітряний простір для польотів найближчі пів року.

Про це йдеться на сайті регулятора, передає Укрінформ.

В інформації, оновленій у четвер, 9 січня, авіарегулятор закликав уникати перельотів над європейською частиною РФ, включаючи Урал.

Рекомендації стосуються польотів на «всіх висотах/ешелонах у повітряному просторі Російської Федерації на захід від 60-го меридіана східної довготи». Вони поширюються на п'ять районів польотної інформації (РПІ), що охоплюють всю європейську частину Росії, - РПІ Москва, РПІ Ростов-на-Дону, РПІ Санкт-Петербург, РПІ Єкатеринбург і Самара.

«Конфлікт, що триває після російського вторгнення в Україну, створює ризик ненавмисного ураження цивільних повітряних літаків у повітряному просторі Російської Федерації через можливі недоліки цивільно-військової координації та потенційну можливість помилкової ідентифікації», - пояснюється на сайті EASA.

Організація вказала на можливість активації російських комплексів ППО, здатних працювати на всіх висотах, у відповідь на запуски українських ракет та безпілотників, спрямованих проти цілей на великій відстані від кордону. Це може мати «безпосередній вплив» на польоти в декількох місцях, включаючи великі міжнародні аеропорт.

Читайте також: Президент Азербайджану вимагає покарати представників РФ, винних у авіакатастрофі біля Актау

Рекомендації стосуються авіакомпаній, які мають ліцензії на польоти до ЄС та ЄС, і діють до кінця липня 2025 року.

Як повідомляв Укрінформ, 25 грудня поблизу міста Актау в Казахстані розбився пасажирський літак компанії Azerbaijan Airlines.

Він прямував з Баку до Грозного, але відхилився від курсу та впав на протилежному березі Каспію. Загинули 38 із 67 людей, які перебували на борту.

Президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив, що літак зазнав пошкодження ззовні на території РФ, поблизу Грозного, і практично втратив керування. За його словами, авіалайнер був приведений у некерований стан засобами РЕБ, після чого внаслідок вогню, відкритого із землі російськими військовими, сильно постраждала хвостова частина.

Алієв наголосив, що російська сторона має вибачитися перед Азербайджаном, визнати свою провину та притягнути винних у катастрофі літака AZAL до відповідальності, а також виплатити компенсації.