США запровадять жорсткі санкції проти нафтового флоту Росії - Reuters

Сполучені Штати запровадять одні з найжорсткіших санкцій проти російської нафтової промисловості.

Це випливає з документа Міністерства фінансів США, який поширюється серед трейдерів у Європі та Азії, передає Укрінформ з посиланням на Reuters.

Зазначається, що ця інформація призвела у п'ятницю до зростання світових цін на нафту на 3% (близько 80 доларів за барель).

Згідно з документом, під санкції потраплять близько 180 суден, десятки трейдерів, дві великі нафтові компанії та деякі топменеджери російської нафтової галузі.

Як очікується, санкції спричинять серйозні перебої в експорті російської нафти до її основних покупців – Індії та Китаю.

Зокрема, Вашингтон запровадить санкції проти двох найбільших нафтових компаній – «Газпром нефть» і «Сургутнефтегаз», а також страховиків – «Ингосстрах» і «Альфастрахование», які страхують більшість суден, що постачають російську нафту до Індії, ідеться в документі.

Після початку повномасштабної російської війни проти України РФ перенаправила експорт нафти й палива з Європи в Азію, оскільки Захід запровадив санкції проти її енергетичної галузі.

Читайте також: Британія розширила санкції проти «тіньового флоту» Росії

Проте російські компанії почали використовувати власний флот танкерів і страхувати їх у Росії, а не через західні компанії.

Досі сотні суден і значна кількість російських нафтотрейдерів уникали жорстких обмежень США, оскільки адміністрація президента Джо Байдена намагалася знайти баланс між необхідністю посилення санкцій і запобіганням глобальному зростанню цін на нафту.

Згідно з документом, Міністерство фінансів США передбачає перехідний період до 12 березня, що дасть змогу завершити деякі транзакції, пов'язані з енергетикою.

Читайте також: Японія розширила санкції через повномасштабне вторгнення РФ в Україну

Як повідомляв Укрінформ, адміністрація Байдена планує запровадити більше санкцій проти Росії, націлившись на її нафтові доходи за допомогою обмежень проти танкерів, які перевозять російську нафту.