Шольц оголосив про участь Німеччини в місії НАТО у Балтійському морі

Шольц оголосив про участь Німеччини в місії НАТО у Балтійському морі

Німеччина візьме активну участь в майбутній місії НАТО із захисту критичної інфраструктури в регіоні Балтики.

Про це заявив канцлер ФРН Олаф Шольц на саміті Балтійського моря в Гельсінкі 14 січня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Шольц констатував, що останнім часом у морі почастішали інциденти та диверсії, які очевидно є частиною гібридної стратегії, що загрожує європейським країнам. Отже захист критичної інфраструктури, включно з підводною, є дуже важливим для безпеки країн регіону, на що НАТО має реагувати та збільшити свою присутність у Балтійському морі.

Він назвав дуже важливим кроком спільну німецько-норвезьку ініціативу з формування НАТО власної структури для захисту такої інфраструктури та пообіцяв активну участь ФРН.

«Ми візьмемо участь, використовуючи всю наявну в нашому розпорядженні морську оперативну інфраструктуру», - запевнив канцлер.

Він повідомив, що підготовча робота займе 90 днів, після чого планується створити спільну структуру спостереження.

Німеччина планує запросити в Росток представників міністерств оборони та збройової промисловості для обговорення технічних можливостей спостереження, в тому числі, за допомогою дронів.

Читайте також: НАТО може створити місію «Балтійський вартовий» для контролю тіньового флоту РФ

Шольц, за його словами, запропонував конкретно обговорити, яких заходів можна вжити проти суден, які спричинили (могли спричинити), або є підозри, що вони планують пошкодження об’єктів інфраструктури. Він додав, що на зустрічі погоджено створити робочу групу на базі МЗС країн, які братимуть участь у місії, щоб розглянути правові можливості у цьому аспекті.

«Треба створити… інструменти, щоби ми не просто могли спостерігати, але діяти», - заявив політик.

Зустріч у Гельсінкі Шольц назвав ознакою єдності та готовності протистояти гібридним атакам проти підводної інфраструктури та притягати до відповідальності винних.

Лідери країн регіону також обговорили проблему російського «тіньового флоту», який становить загрозу, в тому числі, для екології, та запевнили, що проти цього флоту буде вжито подальших заходів.

Два нові члени НАТО – Фінляндія та Швеція – вже оголосили, що братимуть участь у місії своїми кораблями. Корабель ВМС Естонії вже патрулює Фінську затоку.

Участь у саміті в Гельсінкі взяли Німеччина, Данія, Естонія, Фінляндія, Латвія, Литва, Польща та Швеція.

Як повідомлялось, останніми місяцями та тижнями було пошкоджено оптоволоконний кабель між Гельсінкі та Ростоком, була обірвана лінія електропередачі Estlink 2 між Фінляндією та Естонією тощо. Є підозра, що це сталося через те, що кораблі тягнули по дну якорі.

pixel