Трамп не змушуватиме Україну до передчасних перемовин із Росією - Bloomberg
Європейські союзники України висловили обмежений оптимізм з приводу того, що обраний президент США Дональд Трамп не змушуватиме Київ до передчасних перемовин із Росією.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Bloomberg, посилаючись на поінформованих європейських чиновників.
За словами співрозмовників Bloomberg, такої думки вони дійшли після низки приватних переговорів із членами команди Трампа, під час яких трансатлантичні партнери наголошували на необхідності продовження підтримки України.
Чиновники стверджують, що ці обміни думками дають підстави вважати, що нова адміністрація США може допомогти постраждалій від війни Україні повернути сильні позиції перед початком будь-яких перемовин.
Водночас учасники приватних переговорів попереджають, що їм невідомо, що робитиме новий американський президент, який має репутацію людини, яка відкидає поради або змінює рішення в останню хвилину.
Неназвані джерела повідомили, що чиновники Трампа, схоже, сприйняли два аргументи. Перший – якщо новий лідер США відмовиться від України, він ризикує зазнати приниження, яке можна порівняти із хаотичним виведенням військ США із Афганістану за президентства Джо Байдена. Другий – якщо дозволити Росії досягти такої перемоги, це лише підштовхне Китай до агресивніших дій.
Bloomberg зазначає, що за тиждень до проведення інавгурації Трампа залишається незрозумілим, як він діятиме у питанні російсько-української війни.
За словами європейських та українських посадовців, у команді обраного американського президента є кілька ідей, однак немає жодного плану для України, який можна було б реалізувати після інавгурації 20 січня.
Зазначається, що ці розмови викликали відчуття обережного полегшення у європейських столицях, де чиновники готували найгірші сценарії на випадок, якщо Трамп виконає обіцянку швидко завершити війну і, можливо, укладе угоду, яка «поставить Київ на узбіччя» і посилить російського диктатора Володимира Путіна. За словами джерел, Трамп не надто вболіває за долю України або не визнає стратегічного значення російсько-української війни для інтересів США.
Водночас лідери європейських столиць сподіваються, що посилення санкцій проти Москви і продовження військової підтримки Києва призведе до економічних і військових втрат Росії і створить простір для переговорів з Україною.
Як повідомляв Укрінформ, 9 січня прем’єр-міністерка Італії Джорджа Мелоні заявила, що новообраний президент США Дональд Трамп не залишить Україну, бо це було б помилкою.
Фото: Andrew Harnik/Getty Images