Росія посилила контроль над медіа через страх нестабільності режиму - британська розвідка

Росія посилила контроль над медіа через страх нестабільності режиму - британська розвідка

Кремль посилив зусилля з контролю над незалежними ЗМІ від початку повномасштабного вторгнення, побоюючись, що вони можуть похитнути стабільність російського режиму.

Як передає Укрінформ, про це у соцмережі X пише Міністерство оборони Великої Британії із посиланням на дані розвідки.

У розвідці, посилаючись на дані російської незалежної медіаорганізації «Медіазона», повідомили, що у 2024 році російські суди виписали значну кількість штрафів журналістам або читачам ЗМІ, які російська влада оголосила «небажаними».

Як зазначається, більшість цих штрафів було накладено на латвійське видання Meduza, Радіо Свобода та її медійні відгалуження, які фінансуються США, і телеканал «Дождь», що перебуває у вигнанні. Більшість штрафів були спрямовані проти авторів, редакторів або коментаторів, які зробили внесок у публікації.

«Штрафи майже напевно спрямовані на те, щоб утримати незалежні ЗМІ від повідомлень, які суперечать або критикують офіційні російські наративи щодо російсько-української війни. Штрафи покликані стримувати і залякувати тих у Росії, хто співпрацює з незалежними ЗМІ і відкидає підконтрольні уряду наративи, що поширюються через підконтрольні державі ЗМІ», - вважають у розвідці.

Читайте також: У Росії заблокували сайт незалежного видання Astra

У відомстві зауважили, що ця діяльність вписується в загальну картину посилення зусиль російського уряду з контролю над ЗМІ та подальшого обмеження свободи слова після повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Більшість незалежних російських ЗМІ були закриті або змушені виїхати за кордон, а російський уряд запровадив і застосовує все більш «драконівські» обмеження на доступ громадян до іноземних ЗМІ.

«Російські зусилля з обмеження незалежних ЗМІ, найімовірніше, триватимуть протягом усього конфлікту, що свідчить про підвищену чутливість російського керівництва до того, що конфлікт може вплинути на стабільність режиму», - резюмують у звіті.

Як повідомляв Укрінформ, минулого року РФ заблокувала доступ до сайтів та інших медіаресурсів 81 видання країн Євросоюзу, а також спільноєвропейських видань.

pixel