Дітям в Європі потрібно викладати уроки цивільної готовності - єврокомісарка
Зважаючи на наявні та потенційні загрози безпеці Європейського Союзу, європейських підлітків варто навчати навичкам цивільної готовності, в тому числі з використанням досвіду України.
Про це заявила єврокомісарка з питань рівності, готовності та врегулювання кризових ситуацій Аджа Лябіб в інтерв’ю Укрінформу.
«Ваших дітей навчають діяти і реагувати в надзвичайних ситуаціях, наприклад, під час пожеж чи обстрілів, і я вважаю, що дітей у всій Європі треба навчати готовності, створити такий собі аналог програми «Еразмус» для молодих людей в Європі, як для дівчат, так і для хлопців віком від 16 до 18 років», - підкреслила Лябіб.
Як чиновниця відповідальна за Стратегію готовності Європейського Союзу на основі доповідей міністрів, вона висловила впевненість, що «ЄС має чому повчитися в України щодо цивільної готовності, беручи до уваги деякі речі, які в Україні робляться вже зараз».
«Думаю, це буде позашкільна активність. Також це ще не узгоджено освітянами, це лише частина ідей, які я особисто маю як Комісарка. У мене вже відбувся обмін думок з цього приводу із польським і французьким міністрами. Я також говорила про це з вашим українським міністром, і ми переконані, що це те, що нам потрібно», - повідомила Лябіб.
Звіти міністрів про готовність цивільного населення будуються на стратегії всього уряду, але вони також повинні включати стратегію всього суспільства, вважає єврокомісарка. При цьому вона визнає, що сприйняття загроз пересічними громадянами є різним залежно від географічного розташування.
«Якщо запитати в пересічного громадянина Бельгії, що для нього є цивільна готовність, він і гадки не матиме, тому що просто не знає, де криється небезпека, яка загроза може з’явитися завтра. Але якщо ви поставите те саме питання комусь у Фінляндії, Швеції чи Україні, то, звичайно, там люди знають, про що йдеться.
Десь на півдні Європи, в Греції чи Португалії, людям в першу чергу спадають на думку лісові пожежі. В інших регіонах це, можливо, повені. Але навіть якщо такі надзвичайні ситуації траплялися в минулому, люди все одно забувають, як на них реагувати», - заявила Лябіб.
Як вже повідомлялося, після початку повномасштабної російської агресії проти України у лютому 2022 року, Європейський Союз ухвалив Стратегічний компас, головний директивний документ ЄС у сфері безпеки й оборони. Цей документ визначає головні напрямки діяльності ЄС у зміцненні власної стратегічної автономії у сфері оборони, окреслює головні загрози та виклики, що постають перед Європою у сфері безпеки, а також шляхи їх вирішення, за тісної координації зусиль між країнами-членами.