Ізраїль і ХАМАС домовилися про припинення вогню у Газі - ЗМІ
Ізраїль та угруповання ХАМАС домовилися про припинення вогню у секторі Гази та звільнення заручників після зустрічей із прем’єр-міністром Катару шейхом Мохаммедом бін Абдулрахманом Аль Тані.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє ВВС із посиланням на поінформоване джерело.
Зазначається, що підтвердження досягнення згоди від уряду Ізраїлю або ХАМАСу не надходило, однак раніше представник угруповання повідомив ВВС, що організація прийняла проєкт угоди, запропонований посередникам із Катару, США та Єгипту.
Деталі триетапного плану опубліковані не були, однак повідомляється, що 33 заручники, яких утримує ХАМАС, будуть обміняні на палестинських в’язнів у ізраїльських в’язницях упродовж перших шести тижнів припинення вогню в анклаві.
Перемовини щодо другого етапу, який має передбачати звільнення решти заручників, повне виведення ізраїльських військ і «стійкий спокій», розпочнуться за два тижні.
Прикінцевий третій етап має передбачати відбудову Гази і повернення тіл усіх заручників, що залишилися.
Як повідомляє Times of Israel, ізраїльський чиновник підтвердив, що між Ізраїлем та ХАМАСом була досягнута домовленість про припинення вогню та звільнення заручників.
За даними єврейських ЗМІ, міністерський комітет з питань нацбезпеки Ізраїлю (SSC) збереться об 11:00 за місцевим часом у четвер, щоб затвердити угоду про звільнення заручників.
Як пише CNN, обраний президент США Дональд Трамп у середу відреагував на домовленість між Ізраїлем та ХАМАСом про звільнення заручників.
«Ми маємо угоду щодо заручників на Близькому Сході. Вони будуть звільнені найближчим часом», – написав Трамп у Truth Social.
Він додав, що його команда з нацбезпеки, завдяки зусиллям спеціального посланника на Близькому Сході Стіва Віткоффа, продовжить тісно співпрацювати з Ізраїлем і союзниками, щоб переконатися, що «Газа ніколи знову не стане притулком для терористів».
Як повідомляв Укрінформ, 15 січня Ізраїль і угруповання ХАМАС звинуватили один одного в затягуванні з узгодженням угоди про припинення вогню в Газі, спрямованої на обмін заручників і доставку допомоги до анклаву.
Фото: EPA/UPG