Держдеп пояснив, чому досі не визнав Росію спонсором тероризму

Держдеп пояснив, чому досі не визнав Росію спонсором тероризму

Адміністрація США вважає, що запровадження масштабних санкцій допомагає ефективніше досягти політичних цілей щодо режиму Путіна,  ніж визнання Росії державою - спонсором тероризму (SST).

Таку позицію озвучив на пресбрифінгу речник Державного департаменту США Метью Міллер, передає власний кореспондент Укрінформу

«Ми не вважаємо це (SST – ред.) найефективнішим способом для досягнення наявних політичних цілей, коли говоримо про Росію», - сказав представник зовнішньополітичного відомства США.

Він висловив переконання, що кількість санкцій, які США вже запровадили проти Росії, включно з останніми пакетами минулого й цього тижня, мають практичні наслідки.

У цьому контексті речник послався на повідомлення ЗМІ, що після введення обмежень для енергетичного сектору РФ по всьому світу почали зупинятися танкери з російською нафтою, в тому числі біля берегів Китаю.

Міллер також підтвердив, що в середу були обмежені можливості РФ обходити раніше введені рестрикції, а також запроваджені додаткові повноваження для Конгресу США щодо послаблення санкцій проти Росії в майбутньому.

Читайте також: Блінкен - про нові санкції проти РФ: Використовуємо й надалі доступні інструменти для припинення війни

«Це лише наслідки останнього пакету. Якщо ж подивитися на загальний комбінований режим рестрикцій, який ми запровадили – включно із санкціями та експортним контролем – ми визначили, що це матиме більший вплив, ніж SST», - пояснив речник Держдепу.

Він зауважив, що визнання країни спонсором тероризму обмежить діяльність міжнародних гуманітарних організацій та створить інші наслідки, які можуть вплинути на здатність працювати в регіоні.

Як повідомляв Укрінформ, у середу уряд США запровадив новий масштабний пакет санкцій проти Росії та її міжнародних схем, створених для обходу введених раніше обмежень за допомогою Китаю й Киргизстану.

pixel