У Сеулі десятки тисяч людей вийшли на мітинги прибічників і незгодних з імпічментом президента
Десятки тисяч людей вийшли на мітинги в центрі Сеула в суботу – одні протестувальники вимагали відставки відстороненого президента Південної Кореї Юн Сок Йоля, тоді як інші мітингувальники виступали проти його усунення від влади.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Yonhap.
Обидві групи протестувальників закликали Конституційний суд країни якнайшвидше винести рішення у справі про імпічмент Юна, оскільки суд ще не оголосив дату вердикту в цій справі.
Близько 15 тисяч протестувальників зібралися біля палацу Кьонбок, тримаючи в руках плакати з вимогою «негайного усунення Юна» і скандуючи «Припиніть повстання і прийміть новий світ». Поліція перекрила рух на прилеглих вулицях.
«Конституційний суд повинен захистити демократію на цій землі і винести рішення про відсторонення Юна від влади», - сказав Кім Чже Ха, лідер громадської групи, яка організувала мітинг.
Головна опозиційна Демократична партія (ДП) та чотири інші опозиційні партії також провели окремий мітинг на площі Гванхвамун в центрі Сеула, де лідер ДП Пак Чан Де заявив: «Місце Юна у в'язниці. Він знову спробує ввести воєнний стан, якщо його не усунуть».
Окремо близько 23 тисяч прибічників Юна виступили із засудженням його імпічменту і вимагаючи від Конституційного суду винести рішення на його користь.
Християнська громадська група «Врятуймо Корею» провела окремий мітинг біля Національної Асамблеї в західному районі Сеула Йойдо, в якому взяли участь близько 3 тис. учасників, в тому числі кілька депутатів від правлячої Партії народної влади.
Вийшовши на трибуну, депутат Юн Сан Хен звинуватив Конституційний суд у невиконанні своїх обов'язків через те, що він не призначив дату винесення рішення про імпічмент Юна, вимагаючи, щоб суд «не зволікав і виніс своє рішення наступного тижня».
Як повідомляв Укрінформ, прокуратура Сеула 26 січня висунула затриманому президенту Юн Сок Йолю офіційне обвинувачення у спробі державного перевороту через оголошення ним воєнного стану в країні у грудні минулого року. Згодом Національна асамблея проголосувала за імпічмент Юна, після чого Конституційний суд має вирішити, чи поновити його на посаді, чи відсторонити від неї назавжди.
8 березня відстороненого президента Південної Кореї Юн Сок Йоля звільнили з-під варти за рішенням суду, через 52 дні після того, як його затримали за звинуваченням у підбурюванні до заколоту через невдалу спробу запровадити воєнний стан у грудні.
Після звільнення Юн зможе постати перед судом без фізичного утримання під вартою.
Фото: Yonhap