
Заяви представника Путіна у Вашингтоні суперечать реальним прагненням Росії - ISW
Заяви спеціального представника лідера РФ Кирила Дмитрієва під час візиту до США суперечать реальним прагненням Кремля щодо війни в Україні.
Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW), передає Укрінформ.
Як зазначається, 3 квітня Дмитрієв дав кілька інтерв'ю американським ЗМІ і представив погляди, які суперечать нинішній лінії Кремля щодо України. Під час візиту до Вашингтона, він виступив на телеканалах Fox News і Newsmax і спробував представити Росію як привабливий ринок для американських інвестицій, стверджуючи, що російська економіка «сильна» і нібито зростає, попри західні санкції.
Дмитрієв також заявив, що Росія готова співпрацювати зі Сполученими Штатами у невизначених проєктах, пов'язаних з Арктикою, рідкісноземельними корисними копалинами і скрапленим природним газом (СПГ).
На цьому тлі в ISW нагадали, що не так давно Дмитрієв намагався зірвати американсько-українські зусилля щодо підписання угоди про надра між країнами, пропонуючи натомість США співпрацювати у цьому напрямку з Росією.
Крім того, Дмитрієв у США заявив, що РФ буцімто не вимагає скасування чи послаблення санкцій як умову для припинення вогню в Україні. Однак це суперечить попереднім заявам Кремля, який висунув низку умов – зокрема послаблення деяких санкцій – для припинення атак у Чорному морі.
«Кремль, навпаки, прямо вимагав від США послаблення санкцій як передумову для укладення угоди про припинення вогню в Чорному морі… Кремль, як і раніше, не бажає брати на себе зобов'язання щодо загального припинення вогню в Україні, продовжуючи відкидати перемир'я на землі, запропоноване президентом США Дональдом Трампом і Президентом України Володимиром Зеленським», - вважають аналітики ISW.
Дмитрієв також зробив кілька інших заяв, які розходяться з нещодавніми коментарями інших кремлівських чиновників, наприклад, про те, що «деякі гарантії безпеки можуть бути можливими» для України.
Однак, як наголосили в ISW, лідер Кремля Володимир Путін не прийме гарантії безпеки для України за підтримки Заходу, оскільки це означатиме значну поступку. Кремль також відкинув ідею будь-яких поступок щодо своїх максималістських територіальних і безпекових вимог до України.
«Спроба Дмитрієва представити інтереси Росії в Україні як переважно економічні та фінансові також є нещирою. Кремлівські посадовці часто висувають вимоги усунути “першопричини” війни в Україні (нібито порушення НАТО зобов’язань не розширюватися на схід і ймовірні порушення Україною прав російськомовних меншин в Україні) як передумови для будь-якої мирної угоди. Позиція Кремля на переговорах не змінилася, попри спроби Дмитрієва пом’якшити та відхилити вимоги Москви», - вважають в ISW.
На думку аналітиків, Дмитрієв намагається використати обіцянку фінансових вигод, щоб відвернути увагу від подальшої непоступливості Кремля на переговорах про Україну.
Як повідомляв Укрінформ, спеціальний представник лідера РФ Кирило Дмитрієв провів низку зустрічей із членами адміністрації США й американськими законодавцями. Поки невідомо, чи бачився він при цьому з Трампом. Це - перший візит російського посадовця до Штатів після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну.