
SpaceX вивела на орбіту ще 28 супутників Starlink
Американська компанія SpaceX вивела на орбіту чергову партію з 28 інтернет-супутників Starlink.
Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на Space.com.
Запуск ракети-носія Falcon 9 із 28 супутниками був здійснений з космодрому у штаті Флорида у неділю, 6 квітня, о 05:07 за київським часом.
Перший ступінь ракети повернувся на Землю приблизно через вісім хвилин після запуску, як і було заплановано.
Він приземлився в Атлантичному океані на безпілотному кораблі SpaceX Just Read the Instructions.
Супутники Starlink були розгорнуті на низькій навколоземній орбіті приблизно через годину після запуску.
Цей запуск став 39-ю місією Falcon 9 у 2025 році. Дві третини цих польотів було присвячено розбудові мегасузір’я Starlink.
За словами астрофізика та відслідковувача супутників Джонатана Макдавелла, SpaceX наразі керує понад 7100 супутниками Starlink у космосі.
Як повідомляв Укрінформ, минулого тижня американська компанія SpaceX запустила першу в історії місію, яка здійснить політ над полюсами Землі.