Про нас
УКРІНФОРМ – єдине національне інформаційне агентство України, джерело інформації про політичне, економічне, соціальне, наукове, культурне, суспільне життя в Україні та за кордоном. Агентство працює з 1918 року.
Сьогодні УКРІНФОРМ має найбільшу мережу регіональних і закордонних корпунктів. Кореспонденти агентства працюють у кожному регіоні України та в 11 країнах світу: США, Канаді, Німеччині, Австрії, Бельгії, Нідерландах, Франції, Польщі, Латвії, Туреччині, Китаї.
Щодня УКРІНФОРМ дає читачам повну та об'єктивну картину подій: більш як 300 новин за добу, ексклюзивні коментарі та інтерв'ю, фоторепортажі, інфографіку.
Новини виходять українською, російською, англійською, німецькою, іспанською, французькою, японською та польською мовами.
Агентство випускає десятки професійних інформаційних продуктів: стрічки, інформаційні пакети та вісники. Серед передплатників та партнерів УКРІНФОРМу: електронні та друковані ЗМІ, теле- і радіокомпанії України, медіа зарубіжних країн, владні та бізнес структури, посольства і консульства, підприємства, банки.
УКРІНФОРМ має професійну фотослужбу та найбільший в Україні історичний фотоархів. Фотоколекція агентства налічує більше 500 000 знімків. Регіональні та закордонні фотокореспонденти УКРІНФОРМу працюють із найсучаснішим обладнанням, щодня поповнюють колекцію десятками нових фоторепортажів важливих та цікавих подій.
Пресцентр УКРІНФОРМу забезпечує професійну підготовку та проведення конференцій, брифінгів, круглих столів, Інтернет-конференцій, відеомостів, презентацій, семінарів, виставок, комплексний медіа-супровід заходів. Зали вміщують до 100 осіб та оснащені найсучаснішим обладнанням. Серед постійних гостей прес-центру: перші особи держави, міністри України, відомі політики, закордонні дипломати, видатні спортсмени, артисти, письменники і науковці, релігійні та громадські діячі, зірки шоу-бізнесу.
СТАТУТ Українського національного інформаційного агентства «Укрінформ»
УКРІНФОРМ: історична довідка
Українське національне інформаційне агентство «Укрінформ» – єдине національне інформаційне агентство України, яке є джерелом інформації про політичне, економічне, соціальне, наукове, культурне, суспільне життя в Україні та за кордоном.
16 березня 1918 р. було засновано Українське національне агентство — Укрінформ. Під час Української революції 1917-1921 рр. у 1918 р. у Катеринославі (нині Дніпро) було засноване Українське Телеграфне агентство – історичний попередник нинішнього Укрінформу. Спеціальна циркулярна телеграма Центрального Виконавчого Комітету Рад України повідомила: «Почало функціонувати Українське телеграфне агентство – УкТА. Головне його відділення тимчасово знаходиться у місті Катеринославі, в будинку колишнього губернського управління, кімната 2-а».
Після утворення Української Держави на чолі з гетьманом Скоропадським у квітні 1918 р. у Києві починає працювати Українське телеграфне агентство (УТА). З травня по листопад 1918 р. його очолював Дмитро Донцов.
Наприкінці 2018 р. служба інформації дістала назву Бюро української преси (БУП). Буремний час коригував роботу агентства — воно то припиняло свою діяльність, то відновлювало.
На початку січня 1920 р. агентство було реорганізовано у Всеукраїнське бюро Російського телеграфного агентства (УкРОСТА). У квітні 1921 р. УкРОСТА перейменовано на Радіо-телеграфне агентство України — РАТАУ. Агентство знаходилось у Харкові, а з 1934 р. РАТАУ працює у Києві. У 1990 р. РАТАУ перейменовують на Укрінформ.
У 1996 р. на базі Укрінформу утворено Державне інформаційне агентство України (ДІНАУ), яке стало єдиним вітчизняним інформаційним агентством — членом Європейського альянсу пресових агентств.
На виконання Указу Президента України від 14 листопада 2000 р. Державному інформаційному агентству України (ДІНАУ) надається статус національного і воно надалі іменується — Українське національне інформаційне агентство “Укрінформ”.
Сьогодні Укрінформ має найбільшу регіональну і закордонну кореспонденську мережу. Власкори агентства працюють практично у кожному регіоні України та в 11 країнах світу: США, Канаді, Німеччині, Австрії, Бельгії, Нідерландах, Франції, Польщі, Латвії, Туреччині, Китаї. Новини виходять українською, англійською, німецькою, іспанською, французькою, японською та польською мовами.