Нові російські «потоки» перевірять на ризики для ЄС – документ Єврокомісії
Зокрема, йдеться про так звані «Північний потік-3» та «Північний потік-4», зауважується у проекті доповіді Єврокомісії «Стан справ щодо енергетичного союзу», яка є у розпорядженні власного кореспонденту Укрінформу у Брюсселі.
«Єврокомісія взяла до уваги плани компаній побудувати подальші газопроводи, які з'єднуватимуть Росію і Німеччину через Балтійське море. «Північний потік-3» та «Північний потік-4» можуть збільшити спроможність постачань з Росії до ЄС. Як і відносно інших газопроводів в ЄС, ці газопроводи повинні повністю відповідати законодавству ЄС, зокрема Третьому енергетичному пакету, а також правилам у сфері довкілля, конкуренції та публічних закупівель. Єврокомісія суворо оцінюватиме це відповідно до європейської регуляторної бази», - наголосили у керівній інституції ЄС.
Доповідь (комюніке) буде представлена 18 листопада віце-президентом Єврокомісії з питань Енергетичного союзу Марошем Шефчовичем Раді ЄС, Європарламенту, Комітетові регіонів ЄС, Соціально-економічному комітетові ЄС.
У проекті документа також зазначається, що шість країн Євросоюзу все ще залишаються повністю залежними від постачань російського природного газу. Це, зокрема, Болгарія, Чехія, Угорщина, Румунія, Словаччина та Фінляндія.
Як повідомляв Укрінформ, 4 вересня «Газпром» підписав з європейськими компаніями акціонерну угоду щодо будівництва газопроводу «Північний потік-2». Йдеться про побудову ще двох гілок трубопроводів до вже існуючих у рамках «Північного потоку-1». Тому в ЄС цю ініціативу називають «Північний потік-3» (третя можлива труба) та «Північний потік-4» (четверта).
Крім російського монополіста, який володітиме контрольним пакетом, у проект увійшли німецькі E.On і Wintershall, австрійська OMV і британсько-нідерландська Shell, у яких по 10%, і французька Engie - 9%.