В Україні оголосили підозру пропагандисту рф, який вів «репортажі» із зон бойових дій
Як передає Укрінформ, про це Офіс генерального прокурора повідомляє в Телеграмі.
"За процесуального керівництва прокурорів Київської обласної прокуратури російському журналісту заочно повідомлено про підозру у виправдовуванні, визнанні правомірною збройної агресії рф проти України та глорифікації її учасників, а також незаконному перетині державного кордону України (ч. 2 ст. 436-2, ч. 1 ст. 332-2 Кримінального кодексу України)", – ідеться в повідомленні.
За даними слідства, співробітник всеросійської державної телерадіокомпанії у березні спільно з військовослужбовцями рф незаконно перетнув державний кордон України та веде репортажі із зон активних бойових дій, висвітлюючи події на території України з позиції офіційної пропаганди кремля з метою заподіяння шкоди інтересам держави.
Підозрюваний виступає в ролі "військового експерта" та надає коментарі низку пропагандистських теле- та радіо каналів росії. У цих репортажах і коментарях пропагандист виправдовує воєнні злочини російських загарбників, які вбивають цивільних українців та знищують інфраструктуру України.
У своєму телеграм-каналі зловмисник розмістив ролик із військового аеродрому в Гостомелі на фоні знищеного російськими військами транспортного літака Ан-225 "Мрія".
російський пропагандист позиціонує загарбників як визволителів і говорить про необхідність повалення конституційного ладу України.
Як повідомила у Телеграмі Служба безпеки України, підозра оголошена співробітнику російського телебачення Євгєнію Поддубному. Пропагандист незаконно потрапив на тимчасово захоплені території Гостомеля і Бородянки та вів свої фейкові репортажі з локацій, де лютували загарбники.
Вирішується питання про оголошення росіянина в міжнародний розшук.
Як повідомляв Укрінформ, правоохоронці оголосили підозру в колаборантській діяльності пропагандисту "лнр", якого президент-утікач Віктор Янукович свого часу відзначив званням "заслуженого журналіста". Встановлено, що фігурант поширює антиукраїнський контент через свої "авторські програми" на так званому "ДТРК лнр", соцмережі та YouTube.