З усіх кабінетів Пригожина, схоже, пустили тільки до палати, де тепер після якогось таємного отруєння лікується поплічник Кадирова Апті Алаудінов. Пригожин виміняв у нього свою кувалду на 128 мін та 40 танкових снарядів. І все це – про людину, яка зараз перемагає НАТО десь під Бахмутом.
Зважаючи, по-перше, на інформаційний бан – на провідних російських телеканалах, а тепер, по-друге, на підтверджений особисто Пригожиним снарядний – нині ми спостерігаємо падіння чергової піар-зірки війни в Україні.
В той час як ватажок «Вагнера», якому спочатку перестали давати зеків у колоніях, а тепер і боєприпаси не підвозять, поневіряється по московських шпиталях і кабінетах в очікуванні арешту за «дискредитацію російської армії», Кадиров грає в свою медійну гру.
НАСПРАВДІ , у Кадирова стільки «гітлерівських маузерів» , що напевно дійсно настав час створити і власну TikTok ПВК. Але якщо вже «головний піхотинець Путіна» каже, що хоче створити власне НЗФ – незаконне збройне формування (в РФ, нагадаємо, найманство заборонено), то гіршої дискредитації навіть не законодавства РФ, а її армії, вже, й вигадати неможливо.
Кадиров, як ми знаємо, вже неодноразово відкрито розповідав про свої нав’язливі військові фантазії та навіть просив власну систему ППО .
На початку лютого в ГУР МО України повідомляли , що «Газпром» також планує створити свою приватну військову компанію. Цим шляхом підуть також інші російські держкорпорації.
Отже, процес формування приватних армій у Росії набирає не просто шалених, а публічно-шалених обертів.
Це свідчить лише про одне: Путін, можливо, й досі вважає себе володарем банки, але павуки в ній готуються вже зараз не просто поділити Росію, а й захищати власні офшори, одразу після краху його режиму. І тим самим визнають, що майбутнього у «їх Росії» з Путіним вже немає. Хоча й досі клянуться йому в вірності при кожній нагоді.
Тому цілком можливо, що незабаром ми дійсно будемо читати приблизно таке : «Із заходу до Москви увійшла армія «Вагнер». Одночасно з півдня вдарили ракетні війська особливого призначення «Ахмат». Дивізія «Газпром», зазнавши нищівної поразки, перейшла на бік Пригожина, а розрізнені залишки полку «Роснефть», форсувавши річку Москва, утримують оборону Кремля».
Боррель розбив путінський наратив
Після того, як Сурков встромив ніж в один російський наратив , глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель провернув його лезо в інший – «Захід хоче захопити Росію».
Відзначимо, останнім часом пропагандисти з захопленням розганяють наратив, що начебто машина військової допомоги Україні пробуксовує, посилаючись, зокрема, на дані західних видань.
НАСПРАВДІ , на Мюнхенської конференції з безпеки Жозеп Боррель дійсно визнав: «Ми забули про класичні війни. Наша промисловість має відповідати новим вимогам, як і процедури Євросоюзу. Пройшло 10 місяців для узгодження 155-мм снарядів – це не відповідає викликам часу та воєнної ситуації, в якій ми опинилися».
Схожі заяви, з одного боку, вщент розбивають наратив про те, що «Захід готувався напасти на Росію». З напівпорожніми складами на такі країни не нападають. А з іншого, західний ВПК отримав від Путіна дуже потужну «дозу адреналіну».
І це, напевно, головний висновок Мюнхену-2023. Вже наступного місяця країни-члени ЄС домовлятимуться про об’єднання закупівель артилерійських боєприпасів для України на суму 4,3 млрд доларів. У середині лютого Пентагон уклав контракти з компаніями Northrop Grumman Systems Corp. та Global Military Products Inc. на понад півмільярда доларів для виробництва 155 мм артилерійських боєприпасів для України.
До 24 лютого США виробляли близько 14 тисяч артилерійських снарядів щомісяця. Тепер Пентагон планує збільшити потужності до 90 тисяч. Постачання снарядів до України надходить і з інших країн.
З огляду на те, як Пригожин водночас намагається виміняти у Кадирова кувалду на 128 мін та 40 снарядів, не дуже віриться, що він у змозі колись «дійти хоча би до Москви».
Надто слабким він та інші павуки разом із володарем банки виявилися для Бахмуту, України й Заходу. Тому й гризуться з безсилля між собою. Та й банка та тріскається буквально на очах.
Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки