Справа Хізб ут-Тахрір:

Справа Хізб ут-Тахрір: "суд" зняв з розгляду апеляцію на продовження арешту

Укрінформ
В окупованому Криму Верховний "суд" зняв з розгляду апеляційну скаргу на продовження арешту трьом фігурантам так званої бахчисарайської групи, затриманим у "справі Хізб ут-Тахрір", – Ернесу Аметову, Серверу Зекір'яєву і Тимуру Ібрагімову.

Про це виданню "Крим.Реалії" повідомив адвокат Олексій Ладін.

"Ібрагімову не надали перекладача, не було переведено рішення суду першої інстанції, тепер потрібно усунути це порушення. Це вже друге зняття з апеляційного розгляду і направлення до суду першої інстанції. Тобто вони вже вдруге не можуть дотриматися формальностей, щоб апеляцію можна було розглянути. Це форс-мажорна ситуація, апеляція намагається зазвичай все виправити і розглянути", – зазначив адвокат.

За оцінкою Ладіна, орієнтовно процес може затягнутися на місяць, після цього відбудеться ще одне судове засідання.

Зазначимо, що розгляд скарг було призначено на вчора, 29 березня, але потім його перенесли через те, що Ібрагімову не надали перекладача, а всім підсудним не дали можливості ознайомитися з апеляційними скаргами інших адвокатів.

Як повідомлялося, 5 березня підконтрольний Росії Київський "райсуд" Сімферополя продовжив арешт шістьом фігурантам бахчисарайської "справи Хізб ут-Тахрір" - Сейрану Салієву, Мемету Белялову, Сулейману Асанову, Ернесу Аметову, Серверу Зекир’яєву і Тимуру Ібрагімову.

МЗС України засудило це рішення.

Читайте також: Договір про дружбу з Росією не варто продовжувати - Зеркаль

У жовтні 2017 року у Бахчисараї відбулися обшуки в кількох будинках кримських татар, після яких відбувалися затримання і арешти людей. 12 жовтня "суд" Київського району Сімферополя заарештував усіх затриманих кримських татар на два місяці. Їм інкримінують "злочин проти засад національної безпеки Росії, конституційного ладу і територіальної цілісності".

Верховний суд Росії заборонив "Хізб ут-Тахрір" у 2003 році, включивши організацію до списку об'єднань, названих «терористичними».

Захисники заарештованих і засуджених у "справі Хізб ут-Тахрір" кримчан вважають їх переслідування мотивованим за релігійною ознакою. Адвокати зазначають, що переслідувані у цій справі російськими правоохоронними органами – переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці та кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам.

Міжнародне право забороняє вводити на окупованій території законодавство держави-окупанта.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-