У Києві презентували видану в Японії книгу журналіста Укрінформу про війну
Презентація книги, головна тема якої – повсякденне життя в умовах російської загарбницької війни, відбулась в Укрінформі за участю посла Японії в Україні Масаші Накаґоме.
"Японія від початку повномасштабного вторгнення стоїть пліч-о-пліч з Україною. У жовтні у Японії змінився прем'єр-міністр, цю посаду обійняв Ішіба Шігеру, але позиція щодо продовження підтримки України залишилася незмінною. Японія підписала безпекову угоду з Україною, що демонструє, що проблеми України - це проблеми не лише Європи, а й усього світу. Така книга має нагадати японцям, що війна триває, і спонукати до ще більшої підтримки України", - сказав Накаґоме.
"Я довго думав, що я, живучи у Києві, можу розповісти японцям про російсько-українську війну, і вирішив написати, як виглядає повсякденне життя в Україні під час повномасштабного вторгнення. Можливо, це не найголовніша тема цієї війни, але, на мою думку, також дуже важлива її частина, про яку люди за межами України можуть не знати без пояснення. Повсякденне життя не відображається у заголовках новинних стрічок, тому що це просто наше життя, яке ми дуже добре знаємо і зазвичай не думаємо, що про нього теж потрібно розповідати. Тому я вирішив написати цю книжку, акцентуючи увагу на тому, як ми живемо життя з війною ", - сказав Хірано.
Він розповів, що отримав список запитань від редакторів видавництва, які вважали, що відповіді на них будуть цікавими японській аудиторії.
У Києві презентували книгу журналіста Укрінформу Такаші Хірано / Фото: Юлія Овсяннікова, Укрінформ"У цій книжці я докладно розповів, чи бракує якихось продуктів у супермаркетах, чи є якісь розваги під час війни тощо. Це дуже прості і звичні речі для нас, але для іноземців неочікувано, що під час такої жорстокої війни життя триває", - акцентував Хірано.
У книзі йдеться про те, як українці живуть і виживають під час війни, зокрема про економічну ситуацію, інфляцію, повітряні тривоги, укриття, біженців, мобілізацію, комендантську годину, відключення світла, дискусії у соцмережах, донати, думки про перемогу та мир, страхи, надії та дилеми.
Генеральний директор Укрінформу Сергій Череватий під час презентації висловив подяку уряду і народу Японії за незмінну масштабну допомогу Україні.
"Допомагають тому, хто бореться. Те, що Такаші Хірано у своїй книзі показує, що ми не опустили руки, що ми живемо, що в нас працює економіка, що наші люди знаходять можливість відвідати якісь культурні заходи і підтримати одне одного, на мою думку, надзвичайно важливо. Новинні агенції розповідають про ситуацію на фронті, щоденні обстріли, страждання. Але коли люди знають, що, попри все, ми не здалися і йдемо вперед, це теж дуже важливий аспект війни", - сказав Череватий.
«Російсько-українська війна очима з Києва. Жити життя з війною» вже друга книга Такаші Хірано про Україну японською мовою. Перша – “Український фан-book” – вийшла в Японії у 2020 році. У ній автор розповів про кухню, мовні особливості, культуру, традиції, релігії, історію різних регіонів України.
Як повідомлялося, 26 грудня Україна отримала близько 1,2 млрд доларів від Японії через проєкти Світового банку. За період повномасштабного вторгнення уряд Японії вже надав Україні допомогу загальним обсягом у 12 млрд доларів.