Електронну бібліотеку світової україніки «Diasporiana» врятували від закриття
Про це повідомляє портал «Стожари».
«Українці з різних куточків світу відгукнулися на допис у Facebook засновника проєкту «Diasporiana» Олега Богуславського про припинення існування проєкту за браком коштів. Наразі електронна бібліотека «Diasporiana» зібрала необхідні кошти для свого існування», - йдеться у повідомленні.
«Друзі! Дякую усім, хто відгукнувся! Усе ж ми Українці, і ми можемо. За 5 годин зібрали 30 000. Проєкт продовжується!», – йдеться на сторінці проєкту в Facebook.
Як зазначив Богуславський, надійшло кілька десятків пожертв від 10 до 2000 гривень. Зібрані кошти будуть використані для оплати хостінгу, закупки та оцифрування нових видань.
Про те, що одна з найбільш доступних електронних бібліотек світової україніки «Diasporiana» опинилась на межі існування жі свого сінування через брак коштів, Богуславський повідомив 1 червня на сторінці проєкту в Facebook.
Серед тих, хто закликав підтримати проєкт, була українська науковиця, публіцистка, громадська діячка, кандидат педагогічних наук, доцент, директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв`язків з діаспорою (МІОК) Національного університету «Львівська політехніка» Ірина Ключковська.
«Проєкт, який жив виключно завдяки титанічній праці Олег Богуславський, професора, доктора наук із Запоріжжя. Опрацьовано і подаровано кожному з нас електронну бібліотеку, яка творилася у діаспорі. Сотні імен, подій, тисячі сторінок наукової літератури, публіцистики, художніх текстів. Але це лише вершина айсберга, яку треба ще відкривати і відкривати, прекрасна джерельна база для істориків, мистецтвознавців, педагогів, науковців… Але для того, щоб проєкт жив, насправді треба небагато – скромну матеріальну регулярну підтримку. Є у нас в Україні діаспорні бібліотеки, але це окремі острівці…”, - написала КЛючковська.
Як зазначається, «Diasporiana» заснована Олегом Богуславським у 2011 році та є однією з найбільших електронних бібліотек видань світової україніки, що надає відкритий доступ до близько 20 000 видань. Існує завдяки волонтерським зусиллям і пожертвам.
Фото: Укрінформ, diasporiana.org.ua, Стожари