Джапарова провела зустріч з очільниками об‘єднань закордонних українців
Як передає Укрінформ, про це повідомило МЗС України.
У зустрічі взяли участь Світовий конгрес українців (СКУ) на чолі з його президентом Павлом Ґродом, а також президент Українського конгресового комітету Америки Андрій Футей, перший віцепрезидент СКУ, голова Союзу українських організацій Австралії Стефан Романів, президент Конгресу українців Канади Олександр Хичій і голова Союзу українців Великої Британії Петро Ревко. Такох до зустрічі долучилися керівники громадських організацій закордонних українців з різних країн.
«Перша заступниця міністра дала високу оцінку консолідованій позиції та координації дій громадських організацій закордонних українців, зокрема під час проведення масштабних акцій «#StandWithUkraine» та #StopPutinNow, які забезпечують поширення важливих для України меседжів на рівні громадянського суспільства, а також сприяють ухваленню рішень на підтримку України в іноземних державах. У цьому звʼязку відзначено діяльність лідерів української громади США за багаторічну лобістську діяльність у Конгресі та Державному департаменті США, що спрямовується на просування питань українського порядку денного», – поінформували в МЗС.
Зауважується, що Еміне Джапарова висловила окрему вдячність керівництву та членам Союзу українських організацій Австралії за активну проукраїнську позицію на тлі воєнної загрози з боку РФ.
За повідомленням, під час зустрічі увагу учасників акцентовано на обговоренні актуальної безпекової ситуації біля державного кордону та на тимчасово окупованих територіях України, а також протидії загрозам з боку РФ.
У цьому контексті Еміне Джапарова наголосила на першочерговій важливості узгоджених та скоординованих превентивних дій, які містять чотири важливі складові: посилення економічних санкцій; забезпечення політичної консолідації; активізація злагоджених зусиль на безпековому треку; підтримка економічної та фінансової стабільності України.
Крім того, перша заступниця міністра окремо наголосила на необхідності продовження спільної з українськими громадами роботи із забезпечення міжнародного визнання Голодомору в Україні 1932-1933 років та гідного вшанування жертв геноциду, скоєного тоталітарним комуністичним режимом.
«Підкреслювалася також важливість спільного з представниками закордонного українства опрацювання комплексу питань, пов’язаних із поверненням в Україну викрадених і незаконно вивезених з території нашої держави культурних цінностей (у тому числі втрачених внаслідок Другої світової війни), зокрема у контексті формування реєстру таких цінностей», – додали в МЗС.
Нагадаємо, у жовтні 2021 року Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова під час візиту до Швейцарії зустрілася в Женеві з українською громадою.