Українська громада Франції вшанувала пам’ять жертв Голодомору

Українська громада Франції вшанувала пам’ять жертв Голодомору

Фото
Укрінформ
Українська громада Франції вшанувала пам'ять жертв Голодомору 1932-1933 років покладанням вінків під Тріумфальною аркою та літургією, яку відправив глава Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав Шевчук. 

Як передає кореспондент Укрінформу, він очолив екуменічне богослужіння у церкві Сен-Сюльпіс у Парижі. 

«Комуністичний задум перетворив голод на зброю масового знищення, ця зброя і сьогодні вбиває українців в Україні. На рани нашого минулого накладаються нові рани нашої теперішньої кривавої війни», - сказав Блаженніший Святослав у своїй проповіді.

Глава УГКЦ подякував усім українцям Франції, Люксембургу, Бельгії та Нідерландів за солідарність і єдність, а також усім асоціаціям, французьким партнерам, які допомагають з гуманітарною допомогою та прискорюють перемогу України.

Українська громада Франції вшанувала пам’ять жертв Голодомору / Фото: Лідія Таран, Укрінформ

Як зазначив посол України у Франції Вадим Омельченко, греко-католицька церква узяла на себе важливу об’єднавчу роль для всіх українців Франції під час війни.

«Ми цінуємо об’єднуючу роль Греко-католицької церкви під час війни для українців закордоном, незалежно від конфесій та статусу, зокрема, тут у Франції, а також у Швейцарії, країнах Бенілюксу. Приїзд до Парижа Блаженнішого Святослава саме в таку дату є дуже знаковим. І важливо, що вся українська громада була разом цього дня. Владика попросив усіх нас молитися за перемогу України», - відзначив Посол.

Читайте також: Глава УГКЦ зустрівся на Фанарі із Варфоломієм - говорили про Україну

Перед богослужінням відбулося урочисте покладання вінків під Тріумфальною аркою. Там пролунали українські та французькі гімни у виконанні хору собору Святого Володимира Великого в Парижі.

Як передавав Укрінформ, глава Української греко-католицької церкви Святослав подякував Президенту Франції Еммануелю Макрону за підтримку України з початку повномасштабного вторгнення Росії.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-