На ЧАЕС запустили сховище відпрацьованого ядерного палива

На ЧАЕС запустили сховище відпрацьованого ядерного палива

Фото
Укрінформ
Введення в експлуатацію ЦСВЯП забезпечить незалежність України від Російської Федерації у сфері зберігання відпрацьованого ядерного палива.

Про це 20 серпня під час відкриття Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива заявив міністр енергетики Герман Галущенко, повідомляє Укрінформ із посиланням на пресслужбу міністерства.

Зазначається, що Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива, побудоване за технологіями американської компанії Holtec International, разом із нещодавно реконструйованою залізничною колією Вільча - Янів, створює цілісний енергетично-інфраструктурний комплекс. Тут акумулюватимуть відпрацьоване ядерне паливо з трьох українських АЕС упродовж 50 років і забезпечуватимуть його зберігання протягом 100 років.

«Дуже символічно, що відкриття сховища збіглося з річницею незалежності України. З відкриттям ЦСВЯП ми стаємо незалежні від Росії. Ми довго до цього йшли, це був непростий шлях», - наголосив Галущенко.

Читайте також: Кабмін зменшив на 10 мільйонів витрати на утримання ЧАЕС

Завдяки запуску ЦСВЯП Україна заощаджуватиме 200 млн доларів щороку.

Технологія поводження з відпрацьованим ядерним паливом, що впроваджується у проєкті ЦСВЯП, відповідає сучасним вимогам вітчизняних норм та правил з безпеки та міжнародним рекомендаціям, наголосили у Міненерго.

Як повідомляв Укрінформ, наприкінці липня у Чорнобильській зоні відчуження відкрили реконструйовану ділянку залізничної колії Вільча - Янів, яка веде до ЦСВЯП. У сховище доправлятимуть відпрацьоване ядерне паливо з трьох атомних електростанцій: Рівненської, Хмельницької та Южно-Української, а зберігатиметься воно там наступні сто років.

У НАЕК "Енергоатом" тоді заявляли, що ЦСВЯП практично готове до введення в експлуатацію; компанія розраховує поетапно вводити його у серпні.

На Чорнобильській АЕС запустили сховище відпрацьованого ядерного палива

ЧАЕС отримала ліцензію на переробку та зберігання радіоактивних відходів, що утворюються під час перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему.

Ліцензія забезпечить контроль як поточної експлуатації комплексу, так і подальшого перетворення об’єкта «Укриття» на екологічну безпечну зону.

Отриманню дозволу передував великий обсяг роботи фахівців ЧАЕС - усунення недоліків, проходження державної експертизи та перевірка документів, ідеться в повідомленні Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів.

Наступними кроками фахівців ЧАЕС будуть розробка проєкту і демонтаж нестабільних конструкцій об'єкта "Укриття", а також створення інфраструктури для подальшого поводження з радіоактивними відходами.

Термін експлуатації конфайнменту – 100 років, за цей час Україна має перетворити ЧАЕС на екологічно безпечну систему.

Як повідомлялося, у Міжнародному агентстві з атомної енергії готові допомогти Україні з перетворенням об'єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-