Історична пам’ять про Голодомор не дозволяє нашим аграріям пропустити жодну посівну - Коваль

Історична пам’ять про Голодомор не дозволяє нашим аграріям пропустити жодну посівну - Коваль

Укрінформ
Українські аграрії провели вже третю посівну в умовах повномасштабної війни. Історична пам’ять про Голодомор не дозволяє нашим фермерам зупинитися.

На цьому наголосив міністр агрополітики України Віталій Коваль під час виступу на 3-й Міжнародній конференції з продовольчої безпеки Grain from Ukraine («Зерно з України»), передає кореспондент Укрінформу.

«Після 33-го року український селянин чітко розуміє: що б не відбувалося на його території, потрібно бути стійким. Наша історична пам'ять про Голодомор не дозволяємо нашим фермерам зупинитися. Тому ми не маємо права пропустити жодної посівної, не засіяти жодного гектара», - сказав Коваль.

Міністр підкреслив, що Україна демонструє унікальний історичний приклад світові - коли воюючій країні вдається не лише забезпечувати власну продовольчу безпеку, а й дбати про глобальну. І це в умовах, коли понад 200 тисяч фермерів вступило до лав Збройних сил України, змінивши плуг на зброю.

«Їхні сини, доньки, літні батьки змушені стати на їхнє місце і забезпечувати сталість і розвиток галузі. Це дуже важливо, тому що, втративши 20% наших земель під окупацією, маючи більше 500 тисяч замінованих гектарів, ми розуміємо – сьогодні наш обов'язок забезпечити продовольчу безпеку», - додав Коваль.

Він також зазначив, що президентська ініціатива Grain from Ukraine почала трансформацію. Сьогодні вона не лише про забезпечення нужденних країн продовольством. Україна готова ділитися з партнерами своїми здобутками у сфері сталого землеробства.

Читайте також: Завдяки ініціативі «Зерно з України» вдалося врятувати від голоду 20 мільйонів людей - Зеленський

«Ми бачимо великий потенціал в освітній складовій. Тому що сьогодні навчити ефективному землеробству інколи навіть важливіше, ніж просто передати партію продовольства», - зауважив міністр.

Як повідомлялося, за час дії гуманітарної програми Grain from Ukraine вдалося зібрати понад 290 млн доларів, на які було закуплено понад 280 тис. т української агропродукції для країн, які її потребують.

Фото: Віталій Коваль/Фейсбук

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-