Зростання зарплати буде відчутнішим у тих лікарів, які реально популярні, до яких ідуть люди
- Так, у будь-якому разі за рахунок збільшення бюджету на охорону здоров'я зарплата зросте. Але в результаті нового механізму фінансування, який ми запровадимо, зростання зарплати буде значно відчутнішим у тих лікарів, які реально популярні, до яких ідуть люди. А тим лікарям, до яких пацієнти не йдуть, варто подумати, що вони робитимуть. Але хочу зауважити, що боятися якогось масового звільнення лікарів не варто, тому що насправді в Україні є нестача лікарів первинної ланки, в деяких регіонах їх істотно замало. Тому ми не очікуємо, що якось сильно постраждають лікарі, крім тих, які насправді не дбають про своїх пацієнтів.
ПАЦІЄНТ ЗМОЖЕ ОБРАТИ ПРИВАТНИЙ МЕДЗАКЛАД, І ДОДАТКОВИХ ГРОШЕЙ З НЬОГО ВИМАГАТИ НЕ ПОВИННІ
- Що потрібно для підписання угоди з лікарем: паспорт, медична картка, ідентифікаційний код?
- На перший раз потрібен документ, коли ви будете укладати угоду, щоб верифікувати, що це дійсно ви. Потім дані про пацієнта будуть занесені до єдиного електронного реєстру пацієнтів. І при візиті до лікаря не потрібно буде носити з собою ні паспорт, ні договір, все буде в електронному вигляді, всі дані про пацієнта будуть у системі. Але на перший раз (при укладанні угоди) потрібно буде перевірити - чи дійсно це та людина, яка прийшла до лікаря, і потрібно буде мати з собою документ.
- Як бути тим пацієнтам, яким важко дістатися до лікаря: літнім людям, або людям з обмеженими можливостями? Що робити, якщо, наприклад, договір з лікарем загубили?
- Як і зараз, буде така річ, як виїзд лікаря до пацієнта, який не може пересуватися. Оскільки буде електронний реєстр пацієнтів, договори буде неможливо загубити, вони будуть в електронному вигляді. Тобто в паперовому вигляді пацієнту договір на руки дадуть, але його не потрібно буде носити кожен раз до лікаря, і боятися, що він десь загубиться, тому що всі відомості про нього і пацієнта будуть внесені в єдину базу, і страхова система буде знати про вас.
- Якщо людина з якихось причин не укладає договір, чи зможе вона отримати безкоштовно допомогу на первинній ланці, в тій же поліклініці?
- Лише на перехідному етапі, а коли вже масово люди укладуть договори, така можливість припиниться, тому що потрібно, щоб кошти ходили за реальним пацієнтом. І якщо пацієнт не хоче свідомо себе ідентифікувати, лікар йому пропонує, а людина не укладає договір, тоді держава не зможе за нього заплатити лікарю, і йому доведеться це робити самостійно.
- У приватних клініках на ці послуги є свої прайси. Але раніше казали, що люди зможуть укладати угоди і з приватними медзакладами?