У Києві відкрили освітньо-реабілітаційний центр для людей із порушеннями зору
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Після повномасштабного вторгнення РФ значно збільшується кількість військових, які отримали поранення очей. Такі типи поранень є дуже складними у лікуванні та не рідко ведуть до часткової чи повної втрати зору. Родина, друзі, близькі люди тих, хто втратив зір, часто не мають відповідних знань і навичок для створення доступного, комфортного простору в помешканні, адаптації звичних речей, предметів для незрячого, правил супроводу тощо. Ми в «Трініті ХАБ» не просто допомагаємо реабілітантам, а розповідаємо про проблеми, з якими стикаються люди, що мають порушення зору, надаємо необхідну вичерпну інформацію та власним прикладом показуємо, як жити та професійно розвиватися», – розповів в коментарі Укрінформу фахівець з невізуальної доступності, співробітник «Трініті ХАБ» Ігор Кушнір.
Робота з людьми з втратою або порушенням зору здійснюється за єдиною в Україні комплексною програмою реабілітації та соціалізації для відновлення, адаптації до сучасних умов життя. Реабілітація проходить на безоплатній основі.
«Трініті ХАБ» розмістився на площі в 750 м кв., складається з відділів розвитку зорового сприймання, орієнтування та мобільності, відновлювальної терапії, рекреації та профорієнтації, танцювально-рухової терапії, життєвих компетенцій, освітніх технологій підтримки та супроводу родин, психологічної реабілітації.
Наразі центр спроможний одночасно працювати з 60 учасниками освітньо-реабілітаційних програм на місяць, а в планах досягнути планки в 80 реабілітантів. У найближчих планах відкриття «Трініті хауса» для іногородніх реабілітантів і їхніх родин на 20 осіб, також передбачено допомога у працевлаштуванні реабілітантів.
Простір створений згідно з прийнятою Національною стратегією зі створення безбар'єрного простору в Україні та відповідно до Указу Президента «Про забезпечення створення безбар’єрного простору в Україні». Ідея створення хабу належить видавництву «Антологія», що видає в Україні книги шрифтом Брайля та МБФ «Здоровʼя майбутнього».