Виключити Росію з Радбезу ООН складно, але можливо - юрист

Укрінформ
Виключення Росії зі складу постійних членів Ради безпеки ООН без згоди Москви - досить складний з юридичної точки зору процес, що передбачає перш за все наявність політичної волі з боку міжнародного співтовариства.

Про це сказав в коментарі Укрінформу юрист, що спеціалізується на міжнародному праві, партнер компанії Arnall| Golden| Gregory| LLP| у Вашингтоні Джин Берд (Gene Burd).

Він нагадав, що склад постійних членів Ради безпеки ООН визначений главою V Статуту ООН, і виключити або замінити кого-небудь в цьому списку можливо лише шляхом внесення змін до самого Статуту. Причому відповідне рішення має бути ухвалене більш ніж двома третинами голосів членів Генеральної асамблеї ООН, включаючи п'ятьох постійних членів Ради безпеки, у тому числі Росії. "Тобто, якщо дивитися з технічної точки зору, питання виключення постійного члена з Радбезу неможливо вирішити без згоди цієї ж країни, оскільки постійні члени мають право ветувати будь-які зміни до Статуту", - уточнив юрист.

Проте, за його словами, існує можливість ухвалити таке рішення і не враховуючи позиції російської делегації. Так, в статті 27 Статуту ООН є положення, що "дозволяє приймати питання Радою безпеки без врахування голосу одного з постійних членів, якщо ця держава бере участь в спорі, тобто є стороною конфлікту".

Росія, як відомо, не вважає себе  стороною конфлікту - таку позицію Москва приймала у тому числі під час підписання Мінських угод. Адже інакше Росія фактично відразу стає країною-агресором. Тому, за словами юриста, щоб вивести Росію зі складу постійних членів Совбеза ООН, спершу за нею потрібно закріпити статус учасника суперечки (конфлікту).

"Швидше за все, в нинішній ситуації рішення цього питання лежить більше в політичному полі, чим в юридичному", - констатував експерт.

Читайте також: РАДА ВИЗНАЛА РОСІЮ АГРЕСОРОМ

Він зазначив, що подібного роду тактики і підходи існують, і вони дозволяють порушити подібне питання, щоб потім закріпити його на міжнародному рівні. "Те, що Верховна Рада зробила в плані недавнього ухвалення резолюції (про визнання Росії країною-агресором. - Ред.), - це перший крок", - підкреслив експерт.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-