США і Росія заявляють про "мирний" прогрес у Сирії
Текст офіційного документа Державний департамент США розіслав у понеділок, передає власний кореспондент Укрінформу.
"Росія і США як співголови Міжнародної групи підтримки Сирії (ISSG) визнають прогрес, досягнутий щодо припинення військових дій у Сирії, відповідно до нашої Спільної заяви від 22 лютого 2016 року, а також щодо поліпшення доступу гуманітарної допомоги", - зазначається у заяві.
Сторони підкреслили, що спільні зусилля привели до "значного зниження насильства" в районах Північної Латакії та Східної Гути. Однак при цьому визнається, що у деяких районах країни все ж є труднощі.
"Ми вирішили підтвердити нашу прихильність до перемир'я у Сирії й активізувати зусилля щодо забезпечення його реалізації в загальнонаціональному масштабі", - наголошується у документі.
Зокрема, згадується робота з польовими командирами, особливо в районах Алеппо, Північної Латакії та Східної Гути, з метою забезпечення умов сталого припинення вогню. "Ми вимагаємо, щоб сторони (конфлікту. - Ред.) припинили будь-які невибіркові напади на цивільних осіб, у тому числі цивільної інфраструктури, та медичні установи", - зазначили співголови ISSG.
При цьому йдеться, що Росія надалі працюватиме з сирійською владою, "щоб звести до мінімуму авіаційні операції над районами, в яких переважно мешкають цивільні особи або сторони перемир'я". США, зі свого боку, докладатимуть зусиль щодо запобігання потокам бойовиків, зброї або фінансової підтримки терористичним організаціям через кордони союзників у регіоні.
Окрема увага акцентується на забезпеченні гуманітарного доступу, в тому числі з боку ООН, Міжнародного комітету Червоного Хреста, Сирійського Арабського Червоного півмісяця, передусім, до важкодоступних регіонів. З цією метою США і РФ мають намір вплинути на сторони протистояння у Сирії.
І нарешті, співголови ISSG висловили намір "подвоїти зусилля" щодо досягнення політичного врегулювання сирійського конфлікту відповідно до резолюції РБ ООН 2254 шляхом переговорів між сирійською владою і опозицією в Женеві під егідою ООН.