Радник Зеленського розповів, як будуть відбирати людей на ключові посади
Про це в інтерв'ю Лига.net заявив екс-міністр фінансів, радник у команді Зеленського Олександр Данилюк.
За словами Данилюка, обраний президент Володимир Зеленський сформує "Номінаційний комітет" з трьох-чотирьох, максимум, п'яти ключових членів команди.
"Вони розглядають усіх претендентів за низкою заздалегідь визначених критеріїв. В результаті має бути ухвалене, бажано, консенсусне рішення, і дана відповідна рекомендація президенту для ухвалення остаточного рішення. Це схоже на відбір в McKinsey, де я працював, коли кандидат проходить кілька співбесід з оцінкою за набором критеріїв, і всі інтерв'юери мають затвердити людину", - уточнив Данилюк.
Він заявив, що набирати доведеться дуже багатьох, "якщо рахувати, то можна збитися". "Глава АП, заступники. В РНБО, МЗС, СБУ, ГПУ. Плюс заступники. Але, не слід думати, що всіх одразу поміняємо", - сказав Данилюк, і нагадав, що "є ще посади в національних регуляторах, низці комісій, зокрема з відбору членів наглядових рад держбанків тощо".
За словами Данилюка, всі члени команди розуміють: "буде успішним президент Зеленський чи ні, залежить від того, чи вдасться зібрати команду професіоналів одного калібру з правильними цінностями, які вміють втілювати ідеї у конкретні справи".
Водночас він зазначив, що серед наближених до Зеленського є люди, яким він не довіряє. "Так, є. Я про це відкрито говорю всередині команди. Потрібно сказати, чому не довіряю. Є люди, які вважають себе фахівцями у певній галузі, а я їх такими не вважаю. По кожній темі дуже багато людей висловлюються, але не готові нести відповідальність і робити", - сказав Данилюк.
Як повідомляв Укрінформ, Центральна виборча комісія 30 квітня оголосила офіційні результати другого туру виборів Президента України. Володимир Зеленський набрав 73,22% голосів і обраний на пост Президента.
3 травня результати виборів були опубліковані в офіційних виданнях Верховної Ради "Голос України" та Кабміну "Урядовий кур'єр". Саме з цього моменту відраховується встановлений 30-денний термін для інавгурації новообраного глави держави.
У Верховну Раду внесено 5 постанов про дату проведення інавгурації новообраного президента. Депутати пропонують призначити її на 19, 20 травня або 1 червня.
10 травня Зеленський через Facebook звернувся до народних депутатів з вимогою призначити його інавгурацію на 19 травня. Також він у різкій формі висловив обурення зволіканням з призначенням дати його інавгурації, оскільки, за його словами, Порошенко "ніяк не зупиниться", "робить активні перестановки у вищому командуванні армії", вирішує кадрові питання, підписує укази та інше.