Санкції США стримали Кремль від подальшої агресії на Донбасі – Гербст
Так прокоментував запитання про ефект санкцій США проти РФ колишній американський посол в Україні Джон Гербст, передає кореспондент Укрінформу.
«Санкції не переконали Москву відмовитись від окупації Криму й припинити її приховану – чи не настільки вже приховану – війну на Донбасі, і це правда. Але правда також у тому, що санкції вочевидь стримали Москву від її подальшої агресії», - наголосив Гербст.
Він нагадав, що, за оцінками МВФ, оприлюдненими кілька років тому, санкції коштують російському ВНП від 1% до 1,5% приросту на рік. Водночас, як зазначив експерт, нещодавно оприлюднені статистичні дані свідчать, що Росія за останні сім років могла втратити $180 мільярдів через санкції.
«Отже, це послаблює економічний потенціал РФ і як наслідок, її потенціал для проєктування військової сили (в регіоні – ред.)», - підкреслив колишній американський посол.
Крім того, зауважив він, санкцій остерігаються друзі Путіна та високопоставлені чиновники в російському уряді, які запроваджують антизахідну політику, але водночас мають елітну нерухомість за кордоном.
«Їм подобається відправляти своїх дітей до західних шкіл та зберігати гроші на Заході», - зазначив експерт.
Отже, за його словами, санкції й тут є ефективним інструментом тиску на оточення Путіна для обмеження злочинної агресії РФ, а також примушення Кремля до відповідальності за агресивну поведінку.
Як повідомляв Укрінформ, у вівторок адміністрація Байдена оголосила про введення санкцій проти Росії через переслідування опозиційного лідера Олексія Навального, спробу отруєння родини Скрипалів, а також порушення РФ міжнародної конвенції, що забороняє використання хімічної зброї.
Раніше, 22 лютого, США вели санкції проти російського судна «Фортуна», яке з початку нинішнього року намагалося продовжити будівництво Nord Stream 2. Крім того, під обмеження потрапив власник судна, ТОВ «КВТ-РУС».
Таким чином, адміністрація Байдена визначила тон своєї політики на російському напрямі.