Ситник сподівається на ухвалення змін до закону про НАБУ восени
Про це він сказав під час брифінгу, присвяченому презентації звіту про діяльність НАБУ і САП у І півріччі 2021 року, в Укрінформі.
“Через Конституційний Суд було досягнуто рішення про визнання нечинними певних норм закону про НАБУ. Зараз у нас майже рік є прогалина в законі, не унормовано процедуру призначення і звільнення директора Антикорупційного бюро. Це дуже погано, тому що у квітні 2022 року закінчиться каденція чинного директора НАБУ. Для того щоб зберегти незалежність Антикорупційного бюро, я сподіваюся, восени парламент ухвалить відповідне законодавство”, - сказав Ситник.
Він висловив сподівання, що після ухвалення у другому читанні законопроєкту №5459-1 “Про внесення змін до деяких законів України стосовно приведення статусу Національного антикорупційного бюро України у відповідність до вимог Конституції України” "не буде багаторічних конкурсів при наявності нескінченних в.о. і Антикорупційне бюро отримає керівника, якого буде обрано на прозорому конкурсі, який матиме довіру з боку нашого суспільства і з боку наших західних партнерів".
Як повідомлялося, 16 вересня 2020 року Конституційний Суд визнав неконституційними окремі положення закону "Про Національне антикорупційне бюро України". Зокрема, КС визнав невідповідними Конституції норми закону в частині закріплення повноважень Президента утворювати НАБУ, призначати на посаду та звільняти з посади директора НАБУ, визначати трьох членів комісії з проведення конкурсу на зайняття посади директора бюро, призначати на посаду директора бюро одного з відібраних конкурсною комісією кандидатів, визначати одного члена комісії зовнішнього контролю, затверджувати положення про Раду громадського контролю та про порядок її формування.
Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт №5459-1 “Про внесення змін до деяких законів України стосовно приведення статусу Національного антикорупційного бюро України у відповідність до вимог Конституції України” 21 травня 2021 року.