Комітет ВР підтримав законопроєкт щодо покарання за підробку довідки про щеплення
Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Апарату ВР.
Зазначається, що комітет на своєму засіданні у середу, 6 жовтня, у режимі відеоконференції розглянув проєкт Закону «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за підробку документів, що стосуються проведення профілактичних щеплень» (№6084).
Законопроєктом пропонується доповнити Кримінальний кодекс статтею 3213, яка передбачає встановлення відповідальності за:
- використання особою завідомо підроблених документів, які підтверджують проведення профілактичних щеплень проти особливо небезпечних інфекційних хвороб у вигляді штрафу від 17 тис. до 34 тис. грн або обмеження волі на строк до двох років;
- внесення медичним працівником завідомо неправдивих відомостей до медичної документації щодо проведення профілактичних щеплень проти особливо небезпечних інфекційних хвороб у вигляді штрафу від 34 тис. до 68 тис. грн або позбавлення волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років;
- виготовлення з метою збуту, збут підроблених документів, які підтверджують проведення профілактичних щеплень проти особливо небезпечних інфекційних хвороб у вигляді штрафу від 85 тис. до 170 тис. грн або позбавлення волі на строк до трьох років.
- Голова Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький поінформував про основні пропозиції до законопроєкту, які були напрацьовані спільно із Міністерством охорони здоров’я:
- встановлення кримінальної відповідальності: за підробку не тільки сертифікатів про вакцинацію, а й результатів ПЛР-тестування та довідок про одужання від COVID, за рекламу та пропонування продажу підробок (а не лише за використання), за придбання підробок;
- поширення відповідальності на медичних працівників за внесення неправдивих даних до електронної системи охорони здоров’я;
- посилення відповідальності за вчинення таких правопорушень повторно або за попередньою змовою;
- звільнення від кримінальної відповідальності у разі добровільної здачі підроблених документів та сприяння у розкритті такого злочину (виключно за перше таке правопорушення).
Зазначається, що комітет ухвалив рішення підтримати проєкт закону і пропонує комітету з питань правоохоронної діяльності, який є головним з його підготовки, рекомендувати Верховній Раді за результатами розгляду у першому читанні прийняти його за основу з урахуванням пропозицій комітету.
Як повідомляв Укрінформ, Міністерство охорони здоров'я звернулося до власників 15 закладів охорони здоров'я, де, можливо, підробляли медичні дані, з вимогою відсторонити керівників..