Резніков – про ймовірне визнання «Л/ДНР»: Фактично це вторгнення через введення миротворців
Про це під час брифінгу в Укрінформі повідомив міністр оборони України Олексій Резніков, коментуючи питання щодо можливого визнання найближчими днями російською владою так званих псевдореспублік - "ДНР/ЛНР".
“Ймовірне визнання, наприклад, завтра, на засіданні, яке відбудеться в Москві, терористичних організацій під виглядом якихось там міжнародних угрупувань, буде точно означати, що Російська Федерація прямо порушує територіальну цілісність та суверенітет України. Тому що навіть устами пітерської правової школи завжди раніше звучало, що Донецька і Луганська область, навіть окуповані їх частини, є Україною. Вони це навіть доводили, розповідаючи нам з вами про нібито внутрішній конфлікт. Так от, якщо вони завтра або післязавтра, або після-після завтра визнають ось ці угрупування терористичні, які називають себе республіками, вони прямо порушать територіальну цілісність і суверенітет України, і це вже буде порушенням норм міжнародного права”, - наголосив Резніков, додавши, що фактично це означатиме вторгнення через введення миротворців.
“Я переконаний, що тоді міжнародна спільнота, яка переконливо каже, що будуть вводити жорсткий санкційний режим, буде мати на це вже повне право”, - додав міністр.
Водночас Резніков наголосив, що сам факт визнання ще не означає автоматичне відкрите введення військ ЗС РФ на територію ОРДЛО.
“Тому що для того, щоб прийняти рішення про введення військ, вони мають визначитися, що вони їх вводять на територію України”, - пояснив міністр.
Як повідомлялося, Росія накопичує військові підрозділи на тимчасово окупованих територіях України та навколо її кордонів. Ці військові приготування Кремль намагається використовувати для прямого шантажу США і НАТО, яким висуває ультиматум, сформульований у так званих «гарантіях безпеки» з вимогою гарантувати нерозповсюдження НАТО на схід і відмову країн Північноатлантичного альянсу від своєї політики безпеки.
Росія вимагала у США і НАТО дати письмову відповідь на її пропозиції щодо «гарантій безпеки». Відповідь була отримана 26 січня. Глава МЗС РФ Сергій Лавров назвав ці відповіді загалом незадовільними, але уточнив, що діалог буде продовжено. У разі відмови Заходу прийняти російські «пропозиції» кремлівська влада публічно погрожувала вжити заходів «військового та військово-технічного характеру».
Міноборони РФ 15 лютого заявило, що підрозділи Західного та Південного військових округів Росії починають повернення з навчань до пунктів базування залізницею та автомобільним транспортом.
Станом на 16 лютого на кордоні з Україною перебуває 125 тис. російського наземного контингенту, а загальна кількість російських військ з морською і повітряною складовою становить близько 140 тисяч. На тимчасово окупованих територіях ОРДЛО РФ утримує 35 тисяч найманців. За даними розвідки, наразі не фіксується реального відведення військ, про яке заявляє РФ.
Станом на сьогодні Україна спостерігає за російськими підрозділами, які нараховують 127 тисяч осіб наземного компонента, з морською та авіаційною компонентою — 147 тисяч осіб.