Стефанчук зі спікером парламенту Грузії відвідали Бучу та Ірпінь
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
За словами голови ВР, він та Папуашвілі у суботу мали можливість побачити місця злочинів російської армії. У Бучі, зокрема, вони бачили місця масового поховання громадян і спостерігали за роботою кримінальних експертів.
На переконання Стефанчука, важливо не просто почути, важливо переконатися на власні очі щодо звірств, які чинили росіяни на українській території.
Він також подякував грузинському народу за підтримку України та допомогу українським переселенцям, а також за те, що «пліч-о-пліч деякі з ваших славних витязів стоять разом з українцями за незалежність нашої держави у цій війні".
Зі свого боку Папуашвілі зазначив, що грузинська делегація знаходиться на Київщині, щоб засвідчити солідарність з українським народом, а також шану українським захисникам.
«Ми мали побачити це і відвідали, у тому числі, Бучу, де ми стали свідками того, як у 21-му сторіччі здійснюється агресія, яка не має кордонів і є нелюдяним проявом. Це, звичайно, нам нагадало ті картини, які ми бачили і мали змогу спостерігати у 2008 році у Грузії, у Цхінвальському регіоні. І також під час подій у Абхазії», - сказав Папуашвілі.
Тому, за його словами, грузинський народ як ніхто інший дуже добре розуміє, що нині відчуває український народ, і дуже добре розуміє, наскільки хоробрими є український уряд і український народ під час протистояння цій російській агресії.
"І тому відповідь на цю агресію і звірства має бути не тільки військовою, а також і юридичною. Тому Грузія подала звернення до МКС і буде спостерігати за тим, щоб всі процедури (Міжнародним - ред.) кримінальним судом були зроблені якомога швидше і були надані оцінки юридичні тим воєнним злочинам, які тут були скоєні", - поінформував Папуашвілі.
Він зазначив, що вже поділився сумним досвідом Грузії із Стефанчуком, і наголосив на тому, що потрібно, щоб всі ці злочини росіян були належним чином задокументовані.
Грузинський спікер, зокрема, зазначив, що під час перебування у Бучі вони, серед іншого, бачили, що там працюють міжнародні експерти із Франції з метою фіксації і документування скоєних злочинів.
Як повідомлялося, спікер парламенту Грузії Шалва Папуашвілі прийняв запрошення українського колеги Руслана Стефанчука відвідати визволену від загарбників Київщину.
Фото: Голос України