путін готувався до війни, тому вона може тривати довго – Шольц
Про це Шольц заявив у інтерв’ю німецькому ТБ-каналу CBS, передає Укрінформ.
«Тривале планування путіна свідчить про те, що він готовий до тривалої війни… І тому він зможе продовжувати війну дуже довго», - висловив думку канцлер у відповідь на запитання, коли настане момент, що росія більше не матиме можливості продовжувати війну, коли у путіна закінчаться зброя і кошти. При цьому політик зауважив, що «цього насправді ніхто не знає».
«Він (путін) є лідером дуже великої країни, де живе багато людей, з багатьма ресурсами, і він справді веде цю жорстоку війну, і він готувався до неї дуже довго», – сказав Шольц, який вважає, що «рішення вести війну проти України було прийнято за рік до її початку або, можливо, раніше, тому що він готувався до неї".
Канцлер також зазначив, що, хоча путін цього й не визнає, він усе одно усвідомлює, що росія відчуває на собі вплив західних санкцій.
«Це справді завдає йому шкоди, і (путін) розуміє глибокий вплив наших санкцій на його економіку...», — сказав Шольц. Обмежувальні заходи, зауважив канцлер, вжито проти «не настільки розвиненої країни, яка справді потребує всіх технологій з решти світу, щоб мати подібний рівень життя та мати можливість стати частиною зростання світової економіки».
На зауваження журналістки стосовно того, що Німеччина витрачає щомісяця приблизно 2 мільярди доларів на імпорт російських енергоресурсів (приблизно стільки ж ФРН надає Україні допомоги), Шольц заперечив, що таким чином зменшує для путіна ефект від санкцій.
«Він не може нічого купити за гроші, які він отримує від нас,…він має всі ці санкції на імпорт сучасних технологій і речей, які він шукає. І це те, що (путіна) дуже розлютило», - сказав політик. До того ж, додав він, Німеччина постійно скорочує імпорт російських енергоносіїв.
Глава німецького уряду підкреслив, що санкції розроблялися таким чином, щоб шкодити путіну, і вони працюють. Він запевнив, що ФРН зараз робить реальні інвестиції в технології, в трубопроводи, в порти, але побудувати нову енергетичну інфраструктуру потребує часу.
Війна проти України триває вже понад чотири місяці, і росія використовує свою вогневу міць, щоб досягти невеличких успіхів. За оцінками розвідки США, росія наразі контролює близько 20% території України, переважно на сході.
24 лютого росія почала повномасштабне вторгнення в Україну. Демократичні країни запровадили санкції проти рф, які негативно вплинули на російську економіку. Зарубіжні компанії почали масово виходити з російського ринку та виводити інвестиції.