Лубінець представив щорічну доповідь перед профільним комітетом Ради
Як передає Укрінформ, про це він повідомив у Телеграмі.
«Це перша щорічна доповідь, яку презентую перед профільним комітетом. Вона охоплює період з 1 січня до 31 грудня 2022 року та ґрунтується на аналізі 42 485 звернень і заходів, вжитих задля захисту прав людини. З метою ефективного реагування на які ми запровадили 9 основних напрямів роботи Офісу омбудсмена», - заявив Лубінець.
За його словами, у фокусі щорічної доповіді є стан додержання прав людини в Україні, порушення щодо яких збільшилося через повномасштабне вторгнення рф.
Йдеться про порушення прав груп внутрішньо переміщених осіб, соціально незахищених верств населення, військовослужбовців тощо. Лубінець зазначив, що найбільшою кількістю заявників до Офісу омбудсмена стали саме ВПО - 16% від загальної кількості.
«Окрім цього, рф вдається до жахливих злочинів, серед яких - примусова депортація українських дітей. Станом на кінець 2022 року до рф депортували 13 899 українських дітей, сьогодні ця кількість становить 19 544», - заявив він.
З огляду на це, омбудсмен розповів про міжнародну співпрацю та роботу на інтернаціональній арені задля захисту прав людини. «Упродовж 2022 року ми провели 178 двосторонніх зустрічей на високому рівні з міжнародними партнерами, на них – порушувалися питання дотримання прав людини в Україні та посиленню співпраці задля їхнього захисту», - заявив він.
Лубінець також зазначив, що Офісом омбудсмена протягом минулого року опрацьовано низку нормативно-правових актів у різних сферах, що стосуються додержання прав і свобод людини в Україні різних категорій осіб.
Омбудсмен подякував членам комітету за інтерес до щорічної доповіді, запитання та пропозиції.
«Щиро радий, що профільний комітет рекомендував Верховній Раді України включити питання про розгляд Щорічної доповіді про стан додержання та захисту прав і свобод людини і громадянина в Україні за 2022 рік перед Парламентом», - заявив він.
Як повідомляв Укрінформ Лубінець нагадав, як у разі виявлення фактів порушення чи створення перешкод для забезпечення прав і свобод людини та громадянина подати звернення до Офісу омбудсмена.
Фото: Дмитро Лубінець, Телеграм