РФ розглядатиме поступки з боку України як слабкість та привід до жорсткіших ультиматумів - експерт
Таку думку висловив директор Інституту зовнішньополітичних досліджень, професор кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики Навчально-наукового інституту міжнародних відносин КНУ ім. Т.Шевченка, доктор політичних наук Григорій Перепелиця під час круглого столу «Саміт миру у Швейцарії як тест на мир чи Третю світову війну», передає кореспондент Укрінформу.
Експерт відзначив, що Саміт миру має глобальне значення, бо Україна вперше заявила про свою міжнародну суб’єктність на глобальному рівні, а також об’єднала Західний блок та згортувала його у боротьбі за відновлення сили міжнародного права і глобального миру. А Китай та Росія, попри зусилля зірвати саміт, отримали дипломатичну поразку.
«Ми бачимо, що з першого Саміту, з тих викликів, які показали результати цього саміту, можна зробити два уроки принаймні. Те, що зменшення українських вимог, воно не дає належного результату. Та друге, що Україна готова йти на поступки, і ми це побачили по заяві Президента Зеленського щодо інтенсивної підготовки другого Саміту миру. Але ми маємо чітко також пам'ятати, що жодна поступка Росії буде розглядатися як слабкість, так і намагання пред’являти все більш жорсткі ультиматуми», – сказав він.
Перепелиця зазначив, що це помічають і міжнародні партнери з Глобального Півдня, які спостерігають, «чия перевага буде на полі бою, хто виявиться сильнішим та хто менше піде на поступки».
Як повідомляв Укрінформ, у Швейцарії 15-16 червня відбувся перший Саміт миру. На саміті обговорювали три пункти Формули миру Володимира Зеленського – ядерна безпека, продовольча безпека та гуманітарний вимір – обмін полоненими та повернення викрадених українських дітей. За підсумком саміту було підписано комюніке, яке є відкритим для приєднання. Результати саміту будуть передані Росії.