Мінагрополітики-2022. Результати роботи в умовах воєнного стану

Мінагрополітики-2022. Результати роботи в умовах воєнного стану

Укрінформ
4 січня, 11:00 -  брифінг на тему: «Мінагрополітики-2022. Результати роботи в умовах воєнного стану».

Організатори: Медіацентр Україна — Укрінформ.

Спікер:  Микола Сольський - міністр аграрної політики та продовольства України.

Після брифінгу відбудеться спілкування off the record.

Формат заходу – офлайн (Зала 1).

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Реєстрація на подію за посиланням: https://forms.gle/dEvtNp8QuCvUYxk87

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/c/UkrinformTV

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Підсумкові матеріали:

Торік Мінагрополітики погодило грантів на 378 млн грн для створення садів та теплиць

У 2022 році Міністерство аграрної політики та продовольства України погодило заявки на отримання грантів для створення садів та теплиць на загальну суму 378 млн грн.

Про це сказав міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський під час пресбрифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

"Влітку була запущена програма із закладки садів та теплиць, було розроблені типові проєкти. Основна робота проводиться через банки, як ви бачите, було ухвалено заявки на 378 млн грн", - розповів він.

Загалом торік міністерство підписало 70 заявок на закладення садів та 8 заявок на створення теплиць.

Сольський додав, що ця грантова програма дозволяє створювати швидко нові робочі місця. Водночас вона покликана простимулювати вітчизняну галузь садівництва, яка не розвивалася багато років.

Міністр нагадав, що, крім грантової програми для створення садів та теплиць, торік в Україні працювала програма підтримки малих сільгосптоваровиробників. Європейський Союз у 2022 році виділив на цю програму 50 млн євро; за нею за рік було погоджено 31 тис. заявок.

Як повідомляв Укрінформ, Міністерство аграрної політики та продовольства України розробило програми безповоротних грантів для аграріїв, які були затверджені у червні 2022 року. Програми стосуються розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства, а також тепличних господарств. Основана мета цих програм – підтримка агровиробників, створення робочих місць та забезпечення продовольчої безпеки.

За умовами програми по напрямку садівництва, площі угідь для розвитку чи створення саду можуть варіюватися від 1 до 25 га. Також серед основних вимог програми - створення робочих місць.

За напрямком створення теплиць, гранти надаються на будівництво однієї модульної теплиці орієнтовною площею від 0,4 га до 2,4 га відповідно до типового проєкту. Кількість створених робочих місць має бути не меншою за 14 на 1 га. Заявка на створення теплиць повинна містити проєкт модульної теплиці.

Світовий банк надасть $50 млн на генератори для українських елеваторів

Світовий банк у 2023 році надасть 50 млн дол. США для забезпечення українських елеваторів генераторами або котлами.

Про це сказав міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський під час пресбрифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

"50 млн доларів - ця сума буде витрачена на програму, за якою всі елеватори зможуть за кошти до 5 млн грн купити або нові генератори, або перейти на LPG (котли на скрапленому газі - авт.)", - розповів міністр.

Сольський зазначив, що за цією програмою вартість генератора або котла компенсуватиметься частково.

Міністр додав, що, крім програми з підтримки енергозбереження елеваторів, Світовий банк на 2023 рік виділив 100 млн дол. США на закупівлю пшениці та кукурудзи для країн Азії та Африки.

Втім, за його словами, ці кошти швидше за все будуть перенаправлені на іншу програму, бо гуманітарне зерно активно закоповується за програмою Grain from Ukraine.

Як повідомляв Укрінформ, Сольський анонсував програму з відшкодування вартості встановлення генераторів або твердопаливних котлів на елеваторах у грудні 2022 року. Мінагрополітики очікує, що програма запрацює вже у січні 2023 року.

Мінагрополітики та IFC запустять програму пільгового кредитування аграріїв на понад $1 млрд

Міністерство аграрної політики та продовольства України і Міжнародна фінансова корпорація (International Finance Corporation, IFC) підготували програму підтримки пільгового кредитування для українських аграріїв на загальну суму понад 1 млрд дол. США.

Про це сказав міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський під час пресбрифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

"Є велика окрема програма, яку ми напрацювали разом з IFC. Це більше 1 млрд дол., на які вони хочуть зробити кредитування для великих (агропідприємств - авт.)", - розповів міністр.

Сольський зазначив, що наразі міністерство веде переговори з IFC про зменшення суми кредитів для підприємців. Крім цього, обговорюється можливість залучення українських банків до програми, аби кредит змогли отримати середні агровиробники. Міністр очікує, що програма запрацює у 2023 році.

Як повідомляв Укрінформ, у грудні 2022 року рада директорів Міжнародної фінансової корпорації (IFC), яка входить в структуру Світового банку, підтримала програму фінансування українського бізнесу на 2 млрд дол. США.

Мінагрополітики прогнозує скорочення посівних площ під кукурудзу в 2023 році

Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський прогнозує, що в Україні цього року аграрії скоротять посівні площі під кукурудзу.

Про це він сказав під час пресбрифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

"У нас досить великий обсяг кукурудзи збирається зимою. Це означає, що поля не будуть підготовлені до весни належним чином, а це означає, що багато фермерів не захочуть там сіяти кукурудзу і перейдуть на інші культури", - зазначив міністр.

Сольський додав, що аграрії також відмовляться від сівби кукурудзи через нестачу коштів на придбання азотних добрив, необхідних для вирощування цієї культури.

За словами міністра, в Україні замість кукурудзи у 2023 році будуть сіяти сою та соняшник, які дадуть менший врожай на гектар. Сольський зазначив, що це в свою чергу спричинить скорочення врожаю зерна у 2023 році.

Як повідомляв Укрінформ, станом на 30 грудня 2022 року в Україні було зібрано 21,4 млн т кукурудзи на зерно при врожайності 64,6 ц/га зі 3,3 млн га (78% від загальної площі посівів).

Відео:

Video:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-