Цифрова дерегуляція у сфері захисту довкілля

Цифрова дерегуляція у сфері захисту довкілля

Укрінформ
28 грудня, 14:00 -  спільний брифінг Міндовкілля, Державної регуляторної служби України та Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» на тему: «Цифрова дерегуляція у сфері захисту довкілля».

Організатори: Медіацентр Україна — Укрінформ.

Учасники: Руслан Стрілець - міністр захисту довкілля та природних ресурсів України; Олексій Кучер - голова Державної регуляторної служби України; Тетяна Грищенко - заступник керівника Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України»; Ганна Башняк - експерт Програми USAID.

Формат заходу – офлайн (Зала 1).

Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 1) та в чаті трансляції на YouTube.

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/c/UkrinformTV

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16. Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

Майже третина інструментів державного регулювання у сфері довкілля не ефективні – Міндовкілля

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів у межах спільного проєкту з USAID провели аналіз інструментів державного регулювання у сфері захисту довкілля та виявили із 127 погоджень й дозвільних документів 38, які є не ефективними та потребують скасування.

Про це повідомив заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Євгеній Федоренко під час брифінгу «Цифрова дерегуляція у сфері захисту довкілля», проведеного в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«У результаті спільної співпраці з USAID у сфері захисту довкілля ми виявили ті погодження та дозвільні документи, які на сьогоднішній момент є фактично не дієвими. Тобто, вони є в українському законодавстві, але вже не виконують свою функцію. Зокрема, цьому напрямку діє 127 таких документів, 38 з них – є не ефективними та потребують скасування», - зазначив він.

Федоренко переконаний, що законопроєкт №8058, який в народі охрестили «регуляторною гільйотиною», може сприяти розв’язанню цього питання. Адже саме він спрямований на скорочення інструментів регуляторної політики, що сприятиме роботі бізнесу, від якого напряму залежить процес економічного відновлення України.

«Для того, аби усі 127 існуючих погоджень та дозвільних документів привести до ладу, необхідно близько трьох років. З одного боку ми розуміємо, що в нас немає багато часу для цього, з іншого – що країні в процесі відновлення потрібне зрозуміле бюрократичне поле для потенційних інвесторів, які готові вкладати кошти», - додав представник Міндовкілля.

Як повідомлялось, Державна регуляторна служба України разом з експертами Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» розпочали роботу з аналізу наявних інструментів державного регулювання у найважливіших сферах господарської діяльності для визначення тих сфер, які потребують оптимізації або вдосконалення.

У Верховній Раді на розгляді перебуває законопроєкт «Про прискорений перегляд інструментів державного регулювання господарської діяльності» №8058, який пропонує скоротити велику кількість дозволів, ліцензій, погоджень, висновків, свідоцтв та декларацій, без яких бізнес не може вести свою діяльність.

У 2022 році підприємці зекономили 92 млн грн завдяки онлайн-послугам - Міндовкілля

Цьогоріч понад 10 тис. українських підприємців скористались онлайн- послугами на потралі "ЕкоСистема"; досягнута економія оцінюється у майже 92 млн грн.

Про це повідомив заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Євгеній Федоренко під час брифінгу «Цифрова дерегуляція у сфері захисту довкілля» у Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«Щороку до міністерства надходить 75 тис. звернень щодо отримання послуг у сфері захисту довкілля. І для того, щоб скасувати обтяжливі дозвільні та погоджувальні процедури, ми створили онлайн-платформу "ЕкоСистема". Зараз ми її наповнюємо екологічною інформацією, цифровізуємо реєстри та автоматизуємо адміністративні послуги», - зазначив він.

Федоренко уточнив, що від запуску державного порталу "ЕкоСистема" ним уже користуються 25 тис. підприємців, які подали майже 65,5 тис. звернень.

Цього року онлайн-послугами скористалося понад 10 тис. підприємців. На проходження процедур вони витратили в середньому 5 хвилин замість двох місяців. При цьому зекономили майже 92 млн грн, які раніше витрачалися на відрядження, папір, друк, консалтинг.

«Ми маємо амбітні плани. Плануємо у 2023 році на ЕкоСистемі запустити е-Кабінет підприємця. В ньому буде доступна вся корисна інформація про довкілля. Але найголовніше, бізнес зможе ще швидше працювати, отримувати онлайн-послуги та подавати звітність», - резюмував Федоренко.

Як повідомлялось, єдиний екологічний вебпортал «ЕкоСистема» запрацював в Україні у жовтні 2021 року.

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів у межах спільного проєкту з USAID проаналізували інструменти державного регулювання у сфері захисту довкілля. З'ясувалося, що із 127 погоджень та дозвільних документів 38 - неефективні і підлягають скасуванню.

Відео:

Video:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-