Підсумки реалізації державної політики у сфері подолання наслідків русифікації та тоталітаризму у 2022 році

Підсумки реалізації державної політики у сфері подолання наслідків русифікації та тоталітаризму у 2022 році

Укрінформ
29 грудня, 14:00 - круглий стіл на тему: «Підсумки реалізації державної політики у сфері подолання наслідків русифікації та тоталітаризму у 2022 році».

Організатор: Міністерство культури та інформаційної політики України.

Співорганізатор: Український інститут національної пам’яті.

Учасники: Олександр Ткаченко –  міністр культури та інформаційної політики, голова Експертної ради; Тарас Шевченко – заступник міністра культури та інформаційної політики; Катерина Чуєва – заступниця міністра культури та інформаційної політики; Павло Гай-Нижник – історик, заступник директора Науково-дослідного інституту українознавства; Микола Томенко – громадський діяч; Ігор Пошивайло – генеральний директор Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні - Музей Революції гідності; Олександр Красовицький – директор товариства з обмеженою відповідальністю «Видавництво Фоліо»; Олександр Рубльов – д. і. н. вченого секретаря Інституту історії України НАНУ; Володимир Тиліщак – заступник голови Українського інституту національної пам’яті; Ігор Каретніков – член Експертної ради МКІП; Ксенія Семенова – депутат Київської міської ради; Сергій Анжияк – директор Департаменту культури КМДА; Олександр Никоряк – директор Департаменту охорони культурної спадщини КМДА; Ірина Черненко – заступник директора Департаменту охорони культурної спадщини КМДА.

Формат заходу – офлайн (Зала 2) + онлайн-включення.

Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 2).

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com

Акредитація триватиме до 13:30 29 грудня, для підтвердження необхідно вказати ім’я, прізвище, назву видання.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/c/UkrinformTV

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос. 

Підсумкові матеріали:

Ткаченко: У 14 областях перейменували понад 7,6 тис. топонімів, пов'язаних із рф

У чотирнадцяти областях України перейменували 7652 топоніми, які пов'язані з СРСР та росією.

Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко під час круглого столу в Укрінформі на тему: «Підсумки реалізації державної політики у сфері подолання наслідків русифікації та тоталітаризму у 2022 році».

"За неповними даними від 14 областей перейменовано 7652 топоніми. Останнє було в Ізюмі. За попередніми підрахунками, демонтовано 28 пам'ятників Пушкіну, дев'ять Горькому, 20 пам'ятних знаків на честь радянських визволителів, чотири пам'ятники Островському, чотири Суворову", - сказав Ткаченко.

Він зазначив, що в українському законодавстві існує прогалина щодо тих пам'яток, які відносяться до періоду російської імперії. Водночас, за його словами, необхідно не допустити знищення важливих для України пам'яток.

Як повідомлялося, Експертна рада Міністерства культури та інформаційної політики пропонує Київському національному університету ім. Тараса Шевченка ініціювати громадське обговорення для заміни погрудь російських культурних діячів у вестибюлі метро «Університет».

Перші результати перевірки дотримання УПЦ (МП) угод оренди Лаври будуть відомі за місяць-два - Ткаченко

Перші результати щодо перевірки УПЦ МП на дотримання угод оренди Києво-Печерської лаври МКІП зможе презентувати за місяць-два.

Про це заявив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко під час круглого столу в Укрінформі.

"За указом Президента створено міжвідомчу комісію щодо перевірки роботи Лаври і відповідності укладених угод, вона розпочинає свою роботу. Крім того, буде комісія МКІП, яка перевірить стан справ щодо дотримання угод оренди. Ми вже почали отримувати певні матеріали. За місяць – два зможемо щось сказати", - зазначив міністр.

Як повідомлялося, МКІП рекомендував Лаврському заповіднику не продовжувати угоду з УПЦ (МП) на оренду Успенського собору й Трапезної церкви у Верхній Лаврі, яка спливає 1 січня 2023 року.

Майно Нижньої Лаври також пройде перевірку на правомірність його використання УПЦ (МП).

Ткаченко сподівається, що найближчим часом НМАУ перегляне рішення щодо перейменування

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко сподівається, що Національна музична академія України (НМАУ) ім. П. І. Чайковського перегляне рішення щодо своєї назви і вилучить ім’я Чайковського.

Про це Ткаченко сказав, відповідаючи на запитання журналістів під час круглого столу в Укрінформі на тему: "Підсумки реалізації державної політики у сфері подолання наслідків русифікації та тоталітаризму у 2022 році".

"Академія знаходиться в підпорядкуванні міністерства, ми проводили розмову зі студентами, з керівництвом академії. Очевидно, що суспільна точка зору і точка зору студентства мають бути враховані. Я сподіваюсь, що це станеться, і рішення, яке прийнято на засіданні трудового колективу, буде переглянуто найближчим часом", - сказав міністр.

Він нагадав, що всі навчальні заклади користуються автономією, тож міністерство не може вказувати їм, як називати власну інституцію.

Як повідомлялося, трудовий колектив Національної музичної академії України 26 грудня ухвалив рішення, що питання назви НАМУ ім. П. І. Чайковського потребує подальшого комплексного аналізу та вивчення вітчизняних та міжнародних експертних висновків.

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, коментуючи це рішення, наголосив, що основна проблема - не в прізвищі діяча, яке носить заклад, а у маркерах, яким позначено освітній та культурний простір України. Також він підкреслив, що основним рушієм перейменування консерваторії стало студентство.

Раніше Експертна рада Міністерства культури та інформполітики з питань подолання наслідків русифікації та тоталітаризму рекомендувала НМАУ розглянути на зборах трудового колективу питання вилучення імені Чайковського з назви навчального закладу. Рекомендації щодо перейменування закладу також були надані профільним комітетом Верховної Ради та УІНП.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-