Презентація фотокниги «Іловайськ»
Організатор: Міністерство культури та інформаційної політики України.
Спікери: Олександр Ткаченко - міністр культури та інформаційної політики України; Тарас Шевченко - заступник міністра з питань європейської інтеграції; Юлія Лапутіна - міністр у справах ветеранів України; Євгенія Кравчук - народний депутат України, заступниця голови комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики; Олексій Шубинський - генеральний директор ДП «Центр захисту інформаційного простору України»; Віктор Роїк - видавець ТОВ «Бланк-Прес»; Олександр Глядєлов - фотограф; Маркіян Лисейко - фотограф.
Коротко. Роботи фотографів Олександра Глядєлова, Максима Дондюка, Максима Левіна та Маркіяна Лисейка присвячені Іловайській операції і всім, хто загинув і хто лишився живим у трагічному її вогні.
Фотографії – свідоцтва подій першого штурму Іловайська 10 серпня, висування батальйону «Донбас» до села Осиково 14 серпня, бойових дій та обставин перебування українських сил в Іловайську 17 – 29 серпня (зачистка села Грабське, вхід в Іловайськ, бої в місті, спроба прориву з оточення).
Фотокнига надрукована видавництвом «Бланк-Прес» на замовлення Державного підприємства «Центр захисту інформаційного простору України» за результатами відкритих мистецьких конкурсів Міністерства культури та інформаційної політики України.
Додаткова інформація за тел.: 096 958 76 26 (Ольга Чупис)
Формат заходу – офлайн (Зала 2).
Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 2).
Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.
Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com
Акредитація триватиме до 11:30 11 січня, для підтвердження необхідно вказати ім’я, прізвище, назву видання.
Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/c/UkrinformTV
Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.
Підсумкові матеріали:
МКІП презентувало фотокнигу, присвячену Іловайській операції
Міністерство культури та інформаційної політики (МКІП) презентувало фотокнигу «Іловайськ», яка містить роботи фотографів Олександра Глядєлова, Максима Дондюка, Максима Левіна та Маркіяна Лисейка.
Презентація книги відбулася на пресконференції в Укрінформі.
"Такі події, які сталися в Іловайську, нагадують нам про те, що ця війна не розпочалася 24 лютого. Вона триває вже понад вісім років. Тому це і пам'ять з одного боку, з іншого боку - присвята Максу Левіну та його колегам", - сказав міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.
Міністр у справах ветеранів Юлія Лапутіна зазначила, що фотограф на війні є воїном інформаційного фронту, який працює на наше майбутнє. За її словами, книга містить фотографії, які є фіксацією того, що стає сучасною історією країни, майбутні покоління в цих фото можуть побачити, як боролася українська армія.
"Зараз багато фотографів працюють на війні. Це дійсно героїчні вчинки, адже люди ціною власного життя, як ми бачимо, роблять історію. Хочеться, щоб якомога більше людей побачило цю книгу...Щоб ця книга побачила наші бібліотеки. Щоб розповсюдження було по всій Україні, щоб це бачили в школах діти. Бо після нашої Перемоги ми не маємо допустити, щоб історія була викривлена", - сказала Лапутіна.
Народний депутат України, заступниця голови Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук наголосила, що Верховна Рада завжди готова підтримувати фінансування таких видань, бо такі проєкти треба масштабувати.
"Парламент постійно підтримує виділення коштів на схожий друк книг. Саме на фінансування видавництва...Такі книги мають бути в кожній публічній бібліотеці", - сказала вона.
Фотокнига надрукована видавництвом «Бланк-Прес» на замовлення Державного підприємства «Центр захисту інформаційного простору України» за результатами відкритих мистецьких конкурсів Міністерства культури та інформаційної політики України.
Як повідомлялося, згідно з щорічним звітом міжнародної організації Репортери без кордонів (RSF) у 2022 році загалом у світі було вбито 57 журналістів, зокрема вісьмох в Україні під час повномасштабної російської агресії.
Відео:
Замовити фото натисніть тут - Фотобанк