Поточна ситуація з імпортом української сільськогосподарської продукції та робота «зернової угоди»

Поточна ситуація з імпортом української сільськогосподарської продукції та робота «зернової угоди»

Укрінформ
15 травня, 12:00 - брифінг на тему: “Поточна ситуація з імпортом української сільськогосподарської продукції та робота «зернової угоди»”.

Організатори: Медіацентр Україна — Укрінформ.

Учасник: Ольга Трофімцева - посол МЗС з особливих доручень, координаторка Ради експортерів та інвесторів (онлайн).

Теми до обговорення:

  • Робота «зернового коридору».
  • Заборона на імпорт української сільськогосподарської продукції.
  • Погрози рф щодо припинення роботи «зернового коридору».

Формат заходу – офлайн (Зала 1) + онлайн-включення.

Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 1) та в чаті трансляції на YouTube.

Прохання прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTV

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. У разі демонстрації ролика в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform?fbclid=IwAR0st84A_-gZzdo-Yej3lg_laJJuJ1ImX1BcnOYGJ4BVfV0io9vdlyfFP3w

Підсумкові матеріали:

Переговори про продовження "зернової угоди" минулого тижня завершились без конкретних результатів - МЗС

Переговори стосовно продовження "зернової угоди", які тривали минулого тижня, завершились без конкретних результатів.

Про це заявила посол Міністерства закордонних справ України з особливих доручень, координаторка Ради експортерів та інвесторів Ольга Трофімцева під час брифінгу у Медіацентрі Україна — Укрінформ.

"На сьогоднішній день ми маємо таку підвішену ситуацію і невизначеність щодо "зернового коридору", тому що сигнали поки що є різні. Туреччина говорить, що начебто буде подовжена угода 18 травня, але на цьому тижні на скільки мені відомо ніяких додаткових перемовин не заплановано. Минулого тижня ніякого конкретного результату щодо подовження "зернової угоди" ми не отримали", - сказала вона.

Трофімцева зазначила, що Україна розглядає декілька варіантів розвитку подій, при цьому ймовірно росія погодиться продовжити дію угоди після 18 травня 2023 року ще на 60 днів.

Вона наголосила, що також українська сторона не виключає припинення роботи коридору після 18 травня.

"Припинення або односторонній вихід з "зернової угоди" можливий. Але це буде означити для всіх і, в першу чергу, для російської сторони ескалацію ситуації, і в цьому випадку вони самі собі ускладнять переговорну позицію в подальшому. Сподіваюсь, вони це розуміють", - додала посол.

За її словами, також не варто виключати те, що росія може вийти з угоди на декілька днів, а потім знову повернутися, як це було восени торік. Трофімцева зауважила, що повноцінний вихід з угоди означатиме підвищення небезпеки для суден, які ходять "зерновим коридором". На її думку, російська сторона не буде готова напряму атакувати ці судна, проте певні провокації все ж можливі.

Як повідомляв Укрінформ, 10-11 травня в Стамбулі проходили переговори по “зерновій угоді” на рівні заступників міністрів оборони Туреччини, України, росії та представників ООН. Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу після першого дня переговорів заявив про те, що дія угоди про “зерновий коридор” у Чорному морі може бути продовжена ще щонайменше на два місяці.

Україна, Організація Об’єднаних Націй і Туреччина 18 березня 2023 року домовились про продовження «Ініціативи з безпечного транспортування агропродукції через Чорне море». За даними віцепрем’єр-міністра з відновлення – міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Олександра Кубракова, дія угоди була продовжена на 120 днів, проте в росії заявляють, що угода діятиме до 18 травня 2023 року.

Перебої в роботі "зернового коридору" впливають на продовольчу та соціальну безпеку африканських країн - МЗС

Перебої в роботі "зернового коридору" впливають на продовольчу та соціальну безпеку африканських країн, в які Україна постачає гуманітарне продовольство через морські порти.

Про це заявила посол Міністерства закордонних справ України з особливих доручень, координаторка Ради експортерів та інвесторів Ольга Трофімцева під час брифінгу у Медіацентрі Україна — Укрінформ.

"Якщо зупиниться зараз "зерновий коридор" і в тому числі припиняться постачання у межах гуманітарної програми Grain from Ukraine, тому що просто фізично не буде можливості вивозити це зерно або його вивіз ускладниться, тому що потрібно буде це робити через Європейський Союз, що буде довше. Ми розуміємо, що автотранспортом та залізницею не буде одразу таких обсягів. Це відповідно вплине на ситуацію із продбезпекою та соціальною безпекою на африканському континенті, особливо в тих країнах, які залежні від гуманітарних програм Всесвітньої продовольчої програми ООН", - сказала вона.

Трофімцева наголосила, що негативні наслідки зупинки "зернового коридору" майже відразу відчують ті країни, в які постачається гуманітарне продовольство з України, тому що вони не мають змоги накопичувати достатньо запасів.

За її словами, у разі зупинки постачання українського зерна у країни на межі голоду, вже за 2-3 тижні громадяни цих країн матимуть нестачу продовольства. При цьому, максимум через місяць зростуть потоки біженців.

"Тобто припиняється робота "зернового коридору" і ми вже бачимо декілька тижнів ускладнення ситуації у деяких африканських країнах. Ще через декілька тижнів, максимум місяць і ми бачимо збільшення потоку біженців у першу чергу у напрямку Європейського Союзу", - пояснила Трофімцева.

Як повідомлялося, за 8 місяців роботи "зернового коридору" Україна експортувала через морські порти понад 3 млн т продовольства до країн Африки, у тому числі у нужденні країни було відвантажено майже 1 млн т. У межах продовольчих гуманітарних програм ООН та Grain from Ukraine до країн, які потребують української сільськогосподарської продукції, було відправлено 525,8 тис. тонн.

Програму Grain from Ukraine ініціював Президент України Володимир Зеленський. Вона передбачає закупівлю українського зерна країнами-партнерами та передачу його державам, які потерпають через гуманітарну кризу. Програма реалізується в партнерстві з World Food Program під егідою ООН.

Відео:

Video:

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-