Ракетні атаки на українські міста та робота ППО
Організатори: Медіацентр Україна — Укрінформ.
Спікер: Юрій Ігнат - речник командування Повітряних сил ЗСУ (онлайн).
Теми для обговорення:
- Нічна ракетна атака на Київ.
- Наслідки ракетних ударів по українських містах.
Формат заходу – офлайн (Зала 1) + онлайн-включення.
Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 1) та в чаті трансляції на YouTube.
Прохання прибувати за пів години до заходу.
Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.
Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTV
Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.
Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. У разі демонстрації ролика в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.
Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform?fbclid=IwAR0st84A_-gZzdo-Yej3lg_laJJuJ1ImX1BcnOYGJ4BVfV0io9vdlyfFP3w
Підсумкові матеріали:
Нинішня атака рф не була унікальною, але вперше застосовувалася така велика кількість «Кинджалів» - Ігнат
Нічна атака рф на Україну не була унікальною щодо одночасного застосування безпілотників і ракет, але вперше застосовано таку велику кількість «Кинджалів».
Про це під час брифінгу в медіацентрі Україна-Укрінформ повідомив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.
«Унікальність атаки в тому, що було використано велику кількість - це 6 ракет «Кинджал». Це ракети Х-47 аеробалістичні, які були випущені з 6 літаків МіГ31-К. Решта озброєння уже застосовувалась і застосовувалась одночасно», - зазначив Ігнат.
Він нагадав, що ворог неодноразово здійснював атаки по Україні одночасно різними типами ракет і дронів.
Як повідомляв Укрінформ, близько 03:30 16 травня 2023 року російські війська атакували Україну з північного, південного та східного напрямків 18 ракетами різних типів повітряного, морського та наземного базування. Усі 18 ракет знищені силами та засобами протиповітряної оборони Повітряних сил ЗСУ. Крім того, у ніч на 16 травня противник атакував ударними дронами типу "Shahed-136/131", проводив повітряну розвідку трьома безпілотниками оперативно-тактичного рівня – "Орлан-10", “SuperCum”.
ОВА повинні врегулювати питання роботи камер відеоспостереження під час ракетних атак – Повітряні сили
Військові адміністрації повинні врегулювати питання роботи камер відеоспостереження, аби ворог не міг в режимі онлайн бачити роботу української системи ППО та наслідки ракетних атак.
Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна-Укрінформ повідомив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.
«В нашій ситуації, коли в країні є воєнний стан, думаю, що буде зроблено певні корективи з військовими адміністраціями, коли є робота ППО, коли є загроза того, що буде витік інформації, думаю, що органи військової адміністрації підкорегують, щоб синхронізовано якось не давати ворогу можливості в режимі онлайн спостерігати за бойовою роботою наших систем ППО», - зазначив Ігнат, додавши, що вуличні камери відеоспостереження працюють в усьому світі і Україна не є виключенням.
Він закликав громадян бути більш відповідальними, дбати про свою безпеку і не виставляти відео ракетних атак, де ворог може бачити роботу українських систем ППО.
Разом з тим, речник наголосив на необхідності працювати не лише з державними, а й з комерційними установами в цьому питанні.
«Із камерами щодо онлайн, треба не лише з державними інституціями працювати, тому що камери сьогодні є і на комерційних структурах, на заправках, на різних закладах. Треба теж з цим попрацювати», - вважає він.
Як повідомляв Укрінформ, близько 03:30 16 травня російські окупанти атакували Україну з північного, південного та східного напрямків 18 ракетами різних типів повітряного, морського та наземного базування. Усі 18 ракет знищені силами та засобами протиповітряної оборони Повітряних сил ЗС України. Зокрема, противник атакував ударними дронами типу "Shahed-136/131", а також проводив повітряну розвідку трьома безпілотниками оперативно-тактичного рівня – "Орлан-10", “SuperCum”.
«Шахеди» Росія запускала з Брянської області та зі східного узбережжя Азовського моря – Повітряні сили
Дрони типу "Shahed-136/131", якими РФ вночі атакувала Україну, були запущені, швидше за все, з Брянської області та зі східного узбережжя Азовського моря.
Про це на брифінгу в медіацентрі Україна-Укрінформ повідомив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.
««Шахеди», за тією інформацією, що зараз я маю, з північного напрямку, скоріш за все, запускають. В основному це північ, з російської території аеродром Сєща Брянської області. Також атака «Шахедів» відбувається з південно-східного напрямку, зі східного узбережжя Азовського моря», - повідомив Ігнат.
Проте, за словами речника, не можна виключати випадки, коли здійснюються поодинокі запуски з катапульти з інших місць, адже ворог використовує БПЛА різних типів.
Як повідомляв Укрінформ, близько 03:30 16 травня 2023 року російські війська атакували Україну з північного, південного та східного напрямків 18 ракетами різних типів повітряного, морського та наземного базування. Усі 18 ракет знищені силами та засобами протиповітряної оборони Повітряних сил ЗСУ. Крім того, у ніч на 16 травня противник атакував ударними дронами типу "Shahed-136/131", проводив повітряну розвідку трьома безпілотниками оперативно-тактичного рівня – "Орлан-10", “SuperCum”.
Відео:
Video: