Житло ветеранам як один з кроків реалізації “Політики Героїв”: механізми, особливості, перспективи

Житло ветеранам як один з кроків реалізації “Політики Героїв”: механізми, особливості, перспективи

Укрінформ
11 грудня, 09:30 - спільний пресбрифінг керівництва Міністерства у справах ветеранів України та Офісу Президента України на тему "Житло ветеранам як один з кроків реалізації “Політики Героїв”: механізми, особливості, перспективи".

Організатор: Міністерство у справах ветеранів України.

Спікери: Наталія Калмикова - міністерка у справах ветеранів України; Віктор Микита - заступник керівника Офісу Президента України; Юлія Білоусова - ветеранка, ВПО.

Чому це важливо?

Спікери поінформують про стан виконання житлових програм Мінветеранів у 2024 році в рамках реалізації “Політики Героїв” – одного з ключових пунктів  внутрішнього “плану стійкості”, представленого Президентом України Володимиром Зеленським. 

Завдяки додатковим коштам, що були виділені урядом на компенсацію для придбання житла ветеранам війни та членам їхніх сімей, Мінветеранів отримало можливість забезпечити житлом  у 2024 році майже 4433 осіб. Зокрема, кошти отримають особи з інвалідністю I-II групи, члени сімей загиблих ветеранів війни, ветерани-внутрішньо переміщені особи.

Представники медіа матимуть можливість поставити свої запитання до міністерки у справах ветеранів України та заступника керівника Офісу Президента щодо механізмів й особливостей реалізації житлових програм. 

Формат заходу – офлайн (Зала 1).

Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 1).

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників медіа обов'язкова: anna@ukrinform.com.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV.

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

Держава цього року допомогла придбати житло 4433 родинам ветеранів

Цього року за допомогою держави житло отримали 4433 родини ветеранів. Це у вісім разів більше, ніж 2020-го.

Про це розповіла міністерка у справах ветеранів Наталія Калмикова під час спільного пресбрифінгу керівництва Міністерства у справах ветеранів та Офісу Президента на тему "Житло ветеранам як один з кроків реалізації “Політики Героїв”: механізми, особливості, перспективи", що відбувся в Укрінформі.

«Цими днями по всій країні в кожному регіоні в обласних військових адміністраціях розпочнеться вручення сертифікатів на придбання житла для ветеранів... Якщо порівняти з 2020 роком, коли програма (придбання житла для ветеранів — ред.) почала діяти, то ми бачимо, що цьогоріч майже у вісім разів зросла кількість родин, які за допомогою держави отримують житло. У 2020 році це було 550 родин, цього року — 4433 родини», - зазначила Калмикова.

За її словами, це стало можливим завдяки рішенню уряду про перерозподіл бюджетних коштів.

«Це було в жовтні та листопаді, коли спочатку було виділено додатково 241 мільйон, а потім - повні 4 мільярди гривень для грошової компенсації», - сказала міністерка.

Вона також відзначила, що цього року право отримувати грошову компенсацію мають особи з інвалідністю внаслідок війни І і ІІ групи та ветерани — внутрішньо переміщені особи.

Калмикова запевнила, що наступного року житлові програми для ветеранів продовжать функціонувати. «Зараз ми розробляємо додаткові механізми для забезпечення потреб ветеранів у власному житлі», - додала вона.

Як повідомляв Укрінформ, на наступний рік у державному бюджеті закладено 10,5 млрд грн, які спрямують на розвиток нової ветеранської політики.

На забезпечення ветеранів житлом цього року держава виділила близько 10 млрд грн – ОП

На купівлю житла для ветеранів як на первинному, так і на вторинному ринках нерухомості держава у 2024 році виділила близько 10 мільярдів гривень.

Про це заявив заступник керівника Офісу Президента Віктор Микита під час спільного пресбрифінгу керівництва Міністерства у справах ветеранів та Офісу Президента на тему «Житло ветеранам як один з кроків реалізації «Політики Героїв»: механізми, особливості, перспективи», що відбувся в Укрінформі.

«Безпрецедентна державна підтримка ветеранів у 2024 році - це 10 мільярдів гривень, які виділено на купівлю житла як на новому, так і на вторинному ринку для ветеранів. І вже відбувається передача відповідних сертифікатів в обласних військових адміністраціях ветеранам для того, щоб вони могли придбати житло», - підкреслив Микита.

У контексті розвитку ветеранської політики він зазначив, що в країні вже функціонують 246 хабів у різних регіонах, і їхня кількість зростатиме.

«2025 року ми плануємо продовжити відкривати ветеранські хаби. Для цього з державного бюджету передбачено 450 млн гривень», - розповів заступник керівника ОП. Для забезпечення фінансування фахівців в рамках роботи цих хабів, за його словами, у держбюджеті на наступний рік передбачено близько 3 мільярдів гривень.

Микита також підкреслив, що у сфері ветеранської політики поруч з програмами, які фінансуються з державного бюджету, активно розвиваються й обласні програми.

«Станом на сьогодні функціонує 47 обласних ветеранських програм на суму 2,5 мільярди гривень. В рамках цих програм передбачено багато напрямків підтримки ветеранів. Це і надання одноразової грошової допомоги, і забезпечення безоплатного зубопротезування, і погашення відсотків за кредитом у рамках, наприклад, кредитування житла «єОселя», це і ваучерна підтримка бізнесу ветеранів і членів їхніх сімей, і фінансова підтримка на зворотній основі у вигляді пільгових кредитів на сільськогосподарську техніку, виплата щомісячної матеріальної допомоги дітям військовослужбовців, які загинули внаслідок поранення, і багато різних програм», - розповів Микита.

Він також висловив сподівання, що до кінця цього року будуть ухвалені місцеві бюджети, в яких буде передбачена підтримка ветеранських програм на суму близько 3 мільярдів гривень.

Як повідомляв Укрінформ, цього року за допомогою держави житло отримали 4433 родини ветеранів. Це у вісім разів більше, ніж 2020-го.

Розглядається ряд законодавчих ініціатив, які підтримають бізнес, що працевлаштує ветеранів - ОП

Зараз розглядається ряд законодавчих ініціатив, які підтримають той бізнес, що працевлаштує ветеранів.

Про це заявив заступник керівника Офісу Президента Віктор Микита під час спільного пресбрифінгу керівництва Міністерства у справах ветеранів та Офісу Президента на тему «Житло ветеранам як один з кроків реалізації «Політики Героїв»: механізми, особливості, перспективи», що відбувся в Укрінформі.

«Ми розглядаємо ще ряд законодавчих ініціатив, які будуть підтримувати той бізнес, який працевлаштовує ветеранів», - зазначив Микита.

Він додав, що вже зараз питання працевлаштування ветеранів вирішується в регіонах, зокрема завдяки програмі «Діалог з бізнесом».

«На базі обласних військових адміністрацій зараз йде реалізація програми «Діалог з бізнесом» - на певних майданчиках бізнес комунікує з обласним керівництвом та з головами громад, де вирішуються різні питання. Саме на цих майданчиках проведена робота з працевлаштування ветеранів. В усіх областях вже обговорено питання про те, що необхідно долучати ветеранів, які мають бажання працювати, до роботи і відповідно якою буде система їхньої підтримки», - сказав заступник керівника ОП.

Міністерка у справах ветеранів Наталія Калмикова додала, що зараз діє програма, яка передбачає відшкодування коштів бізнесу за облаштування робочого місця для особи з інвалідністю, в тому числі внаслідок війни.

«Наразі ми в міністерстві завершуємо опрацювання методичних рекомендацій для роботодавців з питань повернення тих ветеранів, які раніше працювали в компанії, а також яким чином залучати ветеранів до роботи», - зауважила Калмикова.

Вона зазначила, що паралельно міністерство веде роботу з редизайну системи підвищення кваліфікації.

Як повідомляв Укрінформ, 2025 року планується створити 80 ветеранських просторів на рівні районних центрів, де українські ветерани зможуть отримати усі необхідні консультації та послуги. Крім того, ветеран зможе отримати там психологічну та правову допомогу, консультації щодо працевлаштування та ведення бізнесу.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-