Брифінг представників командування Сил підтримки ЗСУ

Брифінг представників командування Сил підтримки ЗСУ

Укрінформ
13 грудня, 15:30 - брифінг представників командування Сил підтримки Збройних сил України.

Спікери: Володимир Гусар - полковник, заступник начальника інженерних військ – заступник начальника управління інженерних військ Командування Сил підтримки ЗСУ; Артем Власюк - полковник,  начальник відділу екологічної безпеки та цивільного захисту управління радіаційного, хімічного, біологічного захисту командування Сил підтримки ЗСУ; Максим Кравчук - полковник, начальник відділу комунікацій командування Сил підтримки ЗСУ.

Теми до обговорення:

  •  інженерно-фортифікаційні споруди;
  • застосування противником боєприпасів з отруйними (хімічними) речовинами;
  • напрямок РХБЗ;
  • мінування/розмінування та інші напрямки діяльності Сил підтримки ЗСУ.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

Від початку повномасштабного вторгнення РФ зафіксовано понад 4800 випадків застосування небезпечних хімічних речовин росіянами проти ЗСУ

Понад 4800 випадків застосування небезпечних хімічних речовин росіянами проти ЗСУ було виявлено від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Про це сказав на брифінгу начальник відділу екологічної безпеки та цивільного захисту управління радіаційного, хімічного, біологічного захисту Командування Сил підтримки ЗСУ Артем Власюк, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Всього з початку повномасштабного військового вторгнення на територію України з боку Російської Федерації підрозділами радіаційної, хімічної, біологічної розвідки, в тому числі Командування сил підтримки Збройних сил України, було зафіксовано понад 4 тисячі 800 випадків застосування небезпечних хімічних речовин, в тому числі сльозогінних газів, так званих CS та CN, який зазвичай використовується підрозділами безпеки в тому числі поліції, Національної гвардії, різних країн світу, в тому числі й Російської Федерації для боротьби з масовими заворушеннями та під час наведення громадського порядку», - сказав Власюк.

Водночас він зауважив, що використання таких засобів під час ведення бойових дій проти особового складу підрозділів Сил оборони є порушенням міжнародного права, права ведення війни, що відображено в положеннях Конвенції про хімічну зброю.

Він уточнив, що згідно з конвенцією , «застосування засобів боротьби із заворушеннями в якості засобів ведення війни заборонені».

«Вони не є, зразу хочу сказати, хімічною зброєю. Вони є окремим видом ураження, а саме - засобами боротьби із заворушеннями. Причому вони використовуються підрозділами збройних сил Російської Федерації... на тих напрямках, де росіяни зосереджують найбільше своїх зусиль. І приховують при цьому саме застосування таких засобів щільним артилерійським ракетно-бомбовим та іншим вогневим впливом, чим унеможливлюють виявлення таких засобів», - сказав Власюк.

За його словами, «всього за минулий місяць було зафіксовано близько 170 таких застосувань».

«Наразі інтенсивність застосування сльозогінних гранат типу К-51 та РГ-ВО, які є на озброєнні у збройних силах Російської Федерації, дещо знижується, оскільки температура навколишнього середовища падає і ефективність та стійкість диму від вибуху таких засобів боротьби із заворушеннями дещо знижується», - додав Власюк.

Як повідомлялося, Україна приєдналася до спільної заяви від імені 59 держав на підтримку неухильного виконання положень Конвенції про заборону хімічної зброї, зокрема в частині заборони використання хімічних засобів боротьби із заворушеннями як методу ведення війни.

На даний час проблем із фортифікаційними спорудами на будь-якому напрямку в нас немає – інженерні війська

Заступник начальника інженерних військ – заступник начальника управління інженерних військ Командування Сил підтримки ЗС України Володимир Гусар наголосив, що наразі немає проблем із фортифікаційними спорудами на будь-якому напрямку.

Про це він сказав на брифінгу в п’ятницю, 13 грудня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Розмови були, але на даний час проблем із фортифікаційними спорудами на будь-якому напрямку в нас немає. На сьогоднішній день здійснюється забезпечення всіма необхідними матеріалами як військових частин, підрозділів, які знаходяться на передній лінії, здійснюється будівництво на інших рубежах. І те будівництво, яке здійснюється під керівництвом чи за кошти обласних військових адміністрацій», - сказав Гусар.

Він підкреслив, що «всі фортифікації здійснюють згідно з загальним планом».

«Ніхто не вказує командиру, де будувати. Йому визначається напрямок, йому визначаються певні рубежі. Всі рішення щодо будівництва фортифікацій командир приймає на місцевості. Для побудови тих чи інших опорних пунктів складаються відповідні схеми. Ті схеми затверджуються, і відповідно до тих схем здійснюється будівництво», - додав Гусар.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів України профінансував 40 млрд грн на будівництво фортифікаційних споруд третьої лінії оборони у поточному році.

Понад 2 тисячі українських військових зазнали отруєння хімічними речовинами, які застосовує РФ

Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну з отруєнням хімічними речовинами, які застосовують росіяни, госпіталізували понад 2 тисячі українських військовослужбовців, троє померли.

Про це повідомив на брифінгу начальник відділу екологічної безпеки та цивільного захисту управління радіаційного , хімічного, біологічного захисту Командування Сил підтримки ЗСУ Артем Власюк, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Всього з початку повномасштабного вторгнення із симптомами отруєння до медичних закладів як військового призначення, так і загальної медичної інфраструктури України було направлено понад 2 тисячі військовослужбовців із різними ступенями отруєння невідомими або відомими хімічними речовинами. В тому числі отруйними речовинами подразнюючої дії - CS та CN, які використовуються у боєприпасах для боротьби із заворушеннями. Стосовно загиблих військовослужбовців, то ми маємо зараз, на жаль, три таких летальні випадки», - сказав Власюк.

Імена загиблих та підрозділи, у яких вони служили, він не назвав із міркувань безпеки.

«Але в трьох випадках ми маємо висновок лікарів про констатацію смерті внаслідок гострого отруєння невідомою хімічною речовиною», - сказав начальник відділу екологічної безпеки та цивільного захисту управління радіаційного, хімічного, біологічного захисту Командування Сил підтримки ЗСУ.

При цьому він наголосив, що українське військо не використовує хімічні речовини. «Ці засоби заборонені до використання, тому Україна, як підписант Конвенції про заборону хімічної зброї, та її Збройні сили, які є гарантом її незалежності та суверенітету, дотримуються міжнародного права та вимог конвенції про заборону хімічної зброї зокрема», - сказав Власюк.

Як повідомлялося, Україна приєдналася до спільної заяви від імені 59 держав на підтримку неухильного виконання положень Конвенції про заборону хімічної зброї, зокрема в частині заборони використання хімічних засобів боротьби із заворушеннями як методу ведення війни.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-