Представники громад Херсонщини вчилися домовлятися та вирішувати конфлікти
Відповіді на ці питання отримали представники органів місцевого самоврядування громад Херсонщини та громадські активісти під час тренінгу «Навчання для керівників: стиль, навички та атрибути гарного керівництва, в тому числі тімбілдинг, мистецтво переговорів, вирішення конфліктів та проблем, менеджмент».
Сам тренінг проходив у рамках щомісячної «Школи лідерства», організатором якої є Херсонський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки програми U-LEAD з Європою та Мінрегіону України.
Тренером заходу виступив координатор неформальної освіти Української Гельсінської спілки з прав людини Максим Єлігулашвілі.
«Школу лідерства» створено з метою допомогти представникам херсонських громад бути професіоналами своєї справи та ефективно здійснювати управлінську діяльність. Мистецтво переговорів допомагає запобігати конфліктам між зацікавленими сторонами. Наприклад, вміння домовлятися - це одна з тих навичок, які можна вдосконалювати та розвивати упродовж життя", - уточнив під час тренінгу Єлігулашвілі.
Він також дав практичну пораду: щоб не запустити конфлікт, коли він переходить у стадію загострення, необхідно виявляти його на початкових стадіях. Один із способів - це вчасно домовитись.
Більша частина навчального дня була побудована на практичних вправах, учасники самостійно формували кейси, які виникали у їхньому власному житті, або свідком яких вони були.
Підсумовуючи захід, радник з комунікації Херсонського ЦРМС Анастасія Супрун підкреслила, що завдяки децентралізації об’єднані громади набувають більших повноважень і одночасно отримують більше ресурсів та можливостей для розвитку. Це прогресивний, але складний шлях, і тому представники органів місцевого самоврядування мають бути напоготові вирішувати непорозуміння між різними сторонами.
“Наприклад, досі навіть уже в об’єднаних громадах є противники реформ, а також ті, хто розповідають страшилки та міфи. Сьогодні Максим Єлігулашвілі показав представникам громад і громадських організацій, як врегульовувати конфлікти, починаючи з виявлення їх ознак, аналізу та закінчуючи підходами до вирішення”, - уточнила Супрун.
Програма "U-LEAD з Європою" фінансується спільно Європейським Союзом і державами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією й підтримує реформу децентралізації та її секторальні напрямки.