У Львові відкрили фотовиставку, присвячену пораненим захисникам

У Львові відкрили фотовиставку, присвячену пораненим захисникам

Фото
Укрінформ
У Львові до Дня Незалежності стартував фотопроєкт «Покоління незламних. Мистецтво творити», присвячений захисникам та їхнім рідним.

Про це повідомила у Фейсбуці пресслужба Першого медоб’єднання Львова, передає Укрінформ.

Фотовиставка «Покоління незламних. Мистецтво творити» у Львові/Фото: пресслужба Першого ТМО Львова

Відкриття екпозиції відбулося у PM Gallery за участю авторів робіт, а також пацієнтів Національного реабілітаційного Центру «Незламні», де пролікували вже 15 тисяч поранених. Львівські фотографи Володимир Шурубура, Саша Сако, Марта Сако та Оленка Галазюк зафіксували шість історій захисників, які постраждали на війні.

Читайте також: Фотовиставка «Захисники Незалежності» відкрилась у столиці

“Ми захоплюємося їхньою силою духу, мужністю та незламністю. Те, як вони відновлюються після травм і борються за кожен рух, - це про велику силу. Також вони щодня вчать нас того, як жити далі у суспільстві, де буде багато людей з протезами та фізичними вадами. Вчать не жаліти їх і правильно реагувати, не ховати очі. Саме про це фотопроєкт”, - зазначив генеральний директор Першого медоб’єднання Львова Олег Самчук.

Один із героїв виставки — захисник Михайло Бакалюк. Він потерпає від фантомного болю у нозі, яку втратив, наступивши на міну. У Центрі «Незламні» чоловік проходить реабілітацію і готується до протезування.

Читайте також: У Києві відкрилася фотовиставка про діяльність гуманітарних працівників в Україні

«Я хочу, щоб люди знали: кожен клаптик визволеної землі дається нам кров'ю і болем. Шлях реабілітації не завжди такий простий, як ми гадаємо. Це не просто лікування і протезування. Це дуже складний і виснажливий процес для кожного пацієнта: щоденна робота над болем, фізична та психологічна реабілітація, соціалізація. І ідея цієї фотовиставки - якраз показати, через що ми проходимо», - каже воїн.

Фотографи - учасники проєкту зазначають, що одне із пріоритетних завдань нашого суспільства - соціальна адаптація та психологічний комфорт воїнів з ампутаціями та іншими тяжкими наслідками воєнної травми. У більш як пів сотні фото вони прагнуть показати, як захисники попри важкі травми намагаються повернутися до звичайного життя, сім'ї, буденних справ.

Читайте також: У Рівному відкрили виставку світлин загиблого на війні фотографа

«Як свого часу сучасне мистецтво могло бути для нас незрозумілим, так само ми можемо не розуміти зараз і людей із протезами чи з якимись травмами. Та насправді вони такі самі, як ми. Навіть ще цікавіші. Вони всі красиві, всі надзвичайні, цікаві особистості, люди, від яких можна багато чого почерпнути і навчитися. І ми були дуже натхненні цією зйомкою і дуже вдячні хлопцям, що вони так передали те, що ми хотіли втілити, - ту міць, силу і це прийняття. Це сучасно, гарно, цікаво, і це - наше майбутнє, без якого України б не було”, - зауважила Марта Сако.

Фотовиставка триватиме два тижні.

Як повідомляв Укрінформ, у Рівному відкрили експозицію інтерактивного музею української звитяги

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-