Марафон морпіхів: українські поранені воїни втретє поїдуть до Штатів
Прес-конференція, під час якої було анонсовано початок відбору учасників для української команди Марафону морської піхоти США, відбулася у вівторок у Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.
“Наша команда з України, команда поранених, буде втретє брати участь у цьому заході. Цей марафон — дуже специфічний. Участь у ньому беруть дуже багато людей, близько 30 тисяч і більша частина з них — це колишні військові, поранені у різних країнах, з різних країн, в різних ситуаціях. Мета цього марафону — проведення реабілітації цих людей для того, щоб вони могли активно інтегруватися у мирне життя”, - заявив куратор проекту генерал Володимир Гаврилов.
Він повідомив, що починаючи з 2016 року, за сприяння американських партнерів діє квота для української команди в цьому марафоні. “На умовах, що ми прибуваємо у Вашингтон, вони розміщують нас на військовій базі, надають харчування, транспортування, організовують культурну програму, а найголовніше — усі наші хлопці беруть участь у забігах - або на 42 км, це повний марафон, або на 10 км для важкопоранених, або є заїзд на спеціальних ручних велосипедах для тих, у кого ампутація і вони не спроможні зробити це бігом”, - зазначив Гаврилов.
Він додав, що Марафон Морської піхоти США відбудеться 28 жовтня у Вашингтоні. “Нам виділено 10 місць... І на ці десять місць буде відібрана група поранених, які, по-перше, мають підтвердити медичними документами, що вони дійсно поранені. По-друге, вони повинні показати певний фізичний стан, тобто, будуть перевірені на спроможність пробігти хоча й не повну дистанцію, але її елемент. Дуже важливе значення має їх морально-психологічний стан”, - зазначив генерал.
В цьому році також буде надаватися перевага пораненим бійцям, які спілкуються англійською мовою, додав Гаврилов.
Уповноважений Президента України з питань реабілітації учасників антитерористичної операції, які одержали поранення, контузію, каліцтво або інше захворювання під час участі в АТО Вадим Свириденко вказав на те, що участь у заході відбувається в рамках реабілітації учасників АТО. “Ми запрошуємо усіх. Головне, щоб хлопці, які пройшли АТО та отримали поранення, мали бажання пробігти цю дистанцію”, - сказав він.
Водночас, Свириденко зазначив, що після самого марафону проводиться ще багато заходів, у т.ч. організованих українською діаспорою, яка спеціально приїжджає для цього до Вашингтона.
“Там багато заходів від нашої української діаспори, від американців, британців. Усі хочуть спілкуватися з українцями”, - додав учасник 41-го та 42-го марафонів, переможець “Ігор нескорених-2017” (Торонто).
Як повідомлялося, Марафон Морської піхоти США, який проводиться з 1976 року на щорічній основі, протягом своєї історії отримав звання "народного марафону". Зараз він вважається дев'ятим найбільшим марафоном у світі, у якому офіційно беруть участь понад 30 тисяч представників з більш ніж 50 країн.