Питання українського православ'я - це питання нашої державності - Зубко

Питання українського православ'я - це питання нашої державності - Зубко

Фото, відео
Укрінформ
Україна бореться за автокефалію помісної правосланої церкви, і поява цієї церкви в диптиху православ'я стане ще одним підтвердженням незалежності України.

Про це сказав віце-прем'єр-міністр - міністр регіонального розвитку Геннадій Зубко, виступаючи на площі перед собором Святої Софії у Києві, де зібралися тисячі людей на підтримку автокефалії, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Сьогодні питання православ'я заходить далеко за питання церкви. Це питання нашої державності. Україна як незалежна держава вже давно зявилася на мапі світу. Сьогодні Україна зявляється на диптиху православних церков. Для нас це ще одне місце в історії, де Україна набуває незалежності", - сказав Зубко.

Він подякував людям з різних регіонів України, які зібрались на площі, і зауважив, що саме вони творять майбутню історію України.

Диптих - список православних автокефальних та автономних церков. На формування сучасного диптиха вплинули різні чинники, зокрема давнина церков, хронологічна послідовність проголошення автокефалій, політичне значення міст з кафедрами перших єпископів. У відповідності з диптихом розподіляються місця при співслужінні предстоятелів церков, на соборах і всеправославних форумах.

Читайте також: У зв'язку з проведенням Об'єднавчого собору можливі провокації - МВС

Як повідомлялося, тисячі людей зібрались у суботу на площі перед собором Святої Софії у Києві, де має відбутися Об’єднавчий собор Української православної церкви. Учасники зібрання кажуть, що прийшли продемонструвати підтримку автокефалії.

Очікується, що зі сцени, встановленої на площі, до моменту оголошення результатів Собору до присутніх звернуться визнані моральні авторитети, зокрема громадські діячі, актори, співаки, поети, письменники, лікарі, юристи, вчені, вчителі. Також планується виступ Президента України Петра Порошенка.

Тисячі людей зібралися на Софійській площі на підтримку автокефалії / Фото: Анатолій Сірик, Укрінформ

15 грудня у Софії Київській відбудеться Об'єднавчий собор з обрання предстоятеля автокефальної православної церкви в Україні, який і отримає Томос для неї.

11 жовтня 2018 року Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії Україні, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Вселенський патріархат у Константинополі. Синод визнав недійсною анафему глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія.

Запрошення на Об'єднавчий собор повернули 56 архієреїв Української православної церкви МП, а її предстоятель УПЦ МП митрополит Онуфрій повернув Вселенському патріарху Варфоломію лист-запрошення для участі в Об'єднавчому соборі.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-