Супрун пояснила умови зарахування до інтернатури у 2019 році
Відповіді на найбільш поширені запитання вона дала на своїй сторінці у Facebook.
Зокрема, Супрун нагадала, що з 2017 року випускники медичних вишів не зобов’язані працевлаштовувати студента, а сам студент самостійно обирає перше місце роботи та проходження інтернатури. Водночас університет має сприяти працевлаштуванню своїх випускників.
Водночас у 2019 році студенти-медики, які навчалися на бюджетній формі навчання, можуть обирати: або скористатись можливістю розподілу від університету, або знайти самостійно місце працевлаштування з проходженням інтернатури.
При цьому глава МОЗ звернула увагу, що розподіл випускників проводиться не пізніше, ніж за 4 місяці до закінчення студентами закладу вищої освіти.
За словами Супрун, якщо випускник вишу вирішив знайти місце роботи самостійно, то він має повідомити свій навчальний заклад про відмову від направлення на роботу письмовою заявою; обрати місце роботи та лікарську спеціальність, звернувшись для цього до обласних департаментів чи управлінь охорони здоров’я, керівників закладів охорони здоров’я.
Разом з тим Супрун наголосила, що обов’язково відпрацьовувати 3 роки у лікарні після проходження бюджетної інтернатури мають ті студенти, які підписали відповідну угоду. В іншому випадку студент зобов’язаний відшкодовувати державі вартість навчання.
Між тим випускник після бюджетного навчання має право проходити інтернатуру на контрактній основі, але за умови зарахування на посаду лікаря-інтерна до обраного закладу охорони здоров’я.
“Ми розуміємо всі недоліки наявної моделі інтернатури та виклики, з якими стикаються студенти. Наразі працюємо над запровадженням справедливого розподілу, коли студент буде вільним у виборі спеціальності без обов’язкової прив’язки до конкретної лікарні”, - наголосила Супрун, додавши, що нова концепція інтернатури незабаром буде оприлюднена МОЗ для громадського обговорення.